`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Amazon вкладе 150 млрд дол. у будівництво ЦОД найближчого десятиліття

+11
голос

Як інформує Bloomberg, компанія Amazon.com планує витратити майже 150 мільярдів доларів протягом наступних 15 років на центри обробки даних. Це повинно дати гігантові хмарних обчислень вогневу міць для того, щоб впоратися з очікуваним вибухом попиту на програми штучного інтелекту та інші цифрові послуги.

Підкреслюється, що великі витрати є демонстрацією сили, оскільки компанія прагне зберегти свій вплив на ринку хмарних сервісів, де вона займає приблизно вдвічі більше за часткою, ніж гравець № 2 - Microsoft. Зростання продажів Amazon Web Services сповільнилося до рекордно низького рівня минулого року, оскільки бізнес-клієнти скоротили витрати і відклали проекти модернізації. Зараз витрати знову починають зростати, і Amazon прагне забезпечити землю та електроенергію для своїх енергоємних об'єктів.

За останні два роки, згідно з підрахунками Bloomberg, Amazon зобов'язався витратити 148 мільярдів доларів на будівництво та експлуатацію центрів обробки даних по всьому світу. Компанія планує розширити існуючі центри на півночі Вірджинії та Орегону, а також вийти на нові ринки, включаючи Міссісіпі, Саудівську Аравію та Малайзію.

Заплановані витрати Amazon на серверні ферми перевершують публічні заяви такого кшталту від Microsoft і Google. Хоча слід зазначити, що жодна з цих компаній не розкриває інформацію про витрати, пов'язані з центрами обробки даних, так само послідовно, як Amazon.

За даними Dell'Oro Group, на тлі більш широкого скорочення витрат в Amazon, капітальні витрати AWS на центри обробки даних у 2023 році вперше скоротилися на 2%, навіть на фоні того, що Microsoft збільшила свої витрати більш ніж на 50%. Але фінансовий директор Amazon заявив минулого місяця, що цього року капітальні витрати збільшаться, щоб підтримати зростання AWS, включаючи проекти, пов'язані зі штучним інтелектом.

AWS розмістила свої перші серверні ферми у Вірджинії, на околиці столичного Вашингтона. Цей регіон, де знаходиться перший комерційний вузол обміну веб-трафіком, залишається важливим центром для потокового відео, корпоративних і урядових даних. Пізніше Amazon відкрила центри обробки даних у сільській місцевості на сході штату Орегон, скориставшись перевагами дешевої гідроелектроенергії та значними податковими пільгами. Відтоді Вірджинія та Орегон отримують близько чотирьох з кожних п'яти доларів, які AWS витрачає на інфраструктуру у США.

Amazon планує витратити ще десятки мільярдів доларів у цих штатах, але стає дедалі важче забезпечити їх електроенергією. Центри обробки даних потребують багато енергії, а їхня зростаюча повсюдність чинить тиск на комунальні служби. У 2022 році компанія Dominion Energy, яка обслуговує «алею» дата-центрів у Вірджинії, не змогла впоратися з навантаженням і призупинила підключення до об'єктів, які були готові до запуску. Компанія очікує, що попит на електроенергію майже подвоїться протягом наступних 15 років, причому зростання відбуватиметься переважно внаслідок потреб центрів обробки даних.

В Орегоні використання електроенергії серверними фермами Amazon перевищує частку місцевої гідроенергетики, що змушує її купувати електроенергію, вироблену природним газом, повідомлялось на початку цього року.

У лютому AWS заявила, що витратить близько 10 мільярдів доларів на будівництво двох кампусів дата-центрів у Міссісіпі. Цей проект, який називають найбільшим корпоративним проектом в історії штату, пустить коріння на півдні США, в регіоні, де витрати на центри обробки даних за межами великих міст, таких як Даллас і Атланта, були порівняно невеликими.

Раніше цього місяця оператор 40-річної атомної електростанції на річці Саскуеханна в Пенсильванії заявив, що AWS погодилася витратити 650 мільйонів доларів на придбання кампусу для центру обробки даних поблизу АЕС.

У Раунд-Рок, штат Техас, AWS нещодавно отримала дозвіл на будівництво центру обробки даних та електричної підстанції поруч зі складом доставки на частині колишнього ранчо, яку компанія придбала під час хвилі витрат в епоху пандемії. Якщо проєкт буде реалізовано, це буде перший випадок, коли Amazon побудує такі об'єкти на одній ділянці землі.

«Зараз це просто божевільна боротьба за будь-яке місце, де найближчим часом з'явиться електрика», - зазначив Чарльз Фіцджеральд (Charles Fitzgerald), колишній менеджер Microsoft і інвестор з Сіетла, який відстежує витрати хмарних компаній.

Навіть у міру свого розвитку Amazon та інші компанії стикаються зі зростаючою опозицією до будівництва центрів обробки даних. Більша частина нинішньої неприязні зосереджена у Вірджинії, де жителі скаржаться на безперервний шум серверних ферм, а захисники природи нарікають на те, що розростаються об'єкти, які «зазіхають на місця битв Громадянської війни». Але осередки опору з'являються і в інших частинах США і можуть зростати, оскільки все більше і більше дата-центрів з'являються в Інтернеті - незалежно від того, побудовані вони компанією Amazon чи ні.

Прихильники відновлюваної енергетики також кажуть, що поспіх у будівництві нових об'єктів дав нове життя старим станціям, що працюють на викопному паливі, яке призводить до потепління планети, і навіть допоміг обґрунтувати необхідність будівництва нових електростанцій. Наприклад, у штаті Міссісіпі Amazon заплатить за допомогу місцевому комунальному підприємству у будівництві сонячних електростанцій, але компанія також забезпечить роботу центрів обробки даних новою електростанцією на природному газі, яка, ймовірно, працюватиме десятиліттями.

В останні роки Amazon є найбільшим у світі корпоративним покупцем відновлюваної енергії, що є частиною зобов'язання компанії забезпечити всі свої операції відновлюваною електроенергією до 2025 року. Але ці проекти можуть бути далеко від центрів обробки даних, а невідповідність між попитом і пропозицією є проблемою для розірваної і старіючої енергосистеми США.

Ready, set, buy! Посібник для початківців - як придбати Copilot для Microsoft 365

+11
голос

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT