`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Тимур Ягофаров

Роботи з'являються у дата-центрах

+55
голосов

Обслуговування великих серверних майданчиків потребує досить багато висококваліфікованих фахівців, але є й операції, де на допомогу людині може прийти робот.

Днями в соціальних мережах з'явилося відео, зняте в дослідному центрі Oracle Industry Lab, де його провідний фахівець змінює елемент енергопостачання у робота Spot від Boston Dynamics. На перший погляд, нічого видатного в цьому сюжеті немає, якщо не брати до уваги, що в цьому дослідному центрі ведуться роботи з оптимізації операцій у сучасних дата-центрах. Як прокоментував це відео Бурчін Капланоглу (Burcin Kaplanoglu), віцепрезидент з інновацій Oracle Industry Lab: «Це було знято під час випробувань робота в нашому центрі обробки даних. Мета - автономне виконання операційних завдань в Oracle Industry Lab». Відомо, що ці випробування почалися десь наприкінці 2022 року, але точний їхній характер не відрито. На іншому відео можна побачити, як машина Oracle використовує LiDAR для картографування та навігації по приміщенню.

Роботи з'являються у дата-центрах

Oracle далеко не єдина, хто придивляється до того, як залучити роботів у дата-центрах. Наприклад компанія Novva, яка має досить великий серверний майданчик у штаті Юта, ще рік тому анонсувала плани використання роботів Spot. Передбачалося, що на них буде покладено такі функції, як моніторинг температури та обладнання, вітання гостей, підтвердження допуску до зон безпеки в будівлі за допомогою сканування та розпізнавання осіб, а також інші спільні «завдання та місії». А ще через пів року Novva повідомила про намір залучити дронів для стеження за околицями будівель, а мікродронів – за приміщеннями.

Мексиканський оператор Kio також використовує два роботи Spot. «Характеристики штучного інтелекту нових роботів сімейства KIO Networks дозволяють нам налаштовувати програми відповідно до потреб, які виникають при їх роботі зі спостереження за високодоступною технологічною інфраструктурою, що відповідає інноваційному духу KIO Networks, і зміцнює наше бачення постійного використання передових технологій для задоволення майбутніх викликів вже сьогодні», - пояснив Бернардо Гонсалес, директор з людського капіталу та інновацій у KIO Networks.

Для моніторингу залучений і робот Spot на майданчику GlobalFoundries у штаті Вермонт. «У нас багато обладнання з дуже тривалим життєвим циклом та низькою швидкістю змін, – каже Саманта Гаррісон, керівник відділу автоматизації GlobalFoundries. «Для нас невигідно йти й сенсоризувати кожну частину обладнання у цьому справді величезному комплексі. Ймовірно, для нас практично і навіть трохи простіше реалізувати підхід мобільної робототехніки з одним набором датчиків, а не з фіксованими датчиками в кожному місці».

Минулого року NTT Communications заявила, що працює над роботом для центру обробки даних, заявивши, що він допоможе виявляти проблеми з якістю продукції та очищенням. Компанія реалізувала це рішення у вигляді робота з тулубом на колесах і двома трипалими кігтеподібними руками, що дуже схоже на машину серії SEED-R7 від Seed Solutions.

Приблизно водночас NTT Data провела, за її словами, успішне випробування робота в центрі обробки даних та заявила про намір розгортати його на своїх 15 об'єктах у Японії, а також комерціалізувати це рішення.

Роботи з'являються у дата-центрах

Таким чином поряд з людиною в сучасному дата-центрі вже не дивно побачити й робота.

Digital Twin для мережевої інфраструктури: технологія завтрашнього дня, що доступна вже сьогодні

+55
голосов

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT