`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Вперше у світі RISC-V-ноутбук оснащений Ubuntu

0 
 

Вперше у світі RISC-V-ноутбук оснащений Ubuntu

Компанія DeepComputing у партнерстві з Canonical представила поповнення в сімействі ноутбуків DC-ROMA RISC-V Laptop. Заявлено, DC-ROMA RISC-V Laptop II - перший у світі ноутбук RISC-V з попередньо встановленою ОС Ubuntu, що є одним із найпопулярніших дистрибутивів Linux.

Зазначається, новий DC-ROMA Laptop II уперше оснащений SoC K1 від SpacemiT - 8-ядерним RISC-V CPU, що працює на частоті до 2,0 ГГц із 16 ГБ оперативної пам'яті. Це подвоїло загальну продуктивність і енергоефективність порівняно з 4-ядерною SoC попереднього покоління (1,5 ГГц). Ба більше, це перша у світі SoC, що підтримує високопродуктивні обчислення RISC-V RVA 22 Profile RVV 1.0 з шириною 256 біт, а також має можливості штучного інтелекту завдяки спеціалізованим інструкціям матричних операцій, що ґрунтуються на принципі проєктування IME Group.

Ноутбук другого покоління DC-ROMA RISC-V також має суцільнометалевий корпус, що робить його міцнішим, покращує тепловідведення і дає змогу мати преміальний вигляд, як порівняти з попереднім поколінням.

Ubuntu - одна з найпопулярніших операційних систем з відкритим вихідним кодом серед розробників, відома своїм зручним інтерфейсом, безпекою та надійністю. Компанія Canonical вважає, що відкритий вихідний код - це найкращий спосіб прискорити інновації, і прагне допомогти розробникам зосередитися на тому, щоб швидше виводити свої продукти на ринок, забезпечуючи стабільність базових фреймворків. Оскільки RISC-V стає конкурентоспроможною ISA на багатьох ринках, портування Ubuntu на RISC-V, щоб стати еталонною ОС для ранніх користувачів, було природним вибором.

"Випуск DC-ROMA II - це великий стрибок уперед для спільноти розробників відкритого коду. Ноутбуки RISC-V дозволять усім, від досвідчених розробників до користувачів-початківців, розробляти, експериментувати та впроваджувати інновації для архітектури RISC-V. Крім того, ця розробка демонструє адаптивність і надійність Ubuntu та показує прихильність Canonical екосистемі RISC-V. Наше спільне бачення з DeepComputing полягає в тому, що ми не просто співпрацюємо над продуктом, ми запускаємо рух у бік середовища, де можуть процвітати відкриті стандарти та співпраця", зазначив Гордан Маркуш (Gordan Markuš), директор з альянсів Canonical.


"Спільно з Canonical поява DC-ROMA RISC-V Laptop II стала важливою віхою в нашій місії з випуску на ринок інноваційних апаратних рішень на основі відкритих стандартів", - додав Юнін Лян (Yuning Liang), засновник і генеральний директор DeepComputing.

Доктор Чжицзянь Чен (Zhijian Chen), засновник і генеральний директор компанії SpacemiT, сказав: "Ми дуже раді співпрацювати з DeepComputing і Canonical у випуску DC-ROMA RISC-V Laptop II. Ця співпраця знаменує собою важливу віху в екосистемі RISC-V, і ми пишаємося тим, що зробили свій внесок у створення продукту, який не тільки подвоїв продуктивність свого попередника, а й став піонером у підтримці RISC-V RVA 22 Profile RVV 1.0. Ми впевнені, що цей ноутбук забезпечить користувачам безпрецедентну обчислювальну потужність і ефективність, відкриваючи нові можливості в різних додатках".

"Вітаємо команду DeepComputing з випуском DC-ROMA RISC-V Laptop II", - сказала Каліста Редмонд (Calista Redmond), генеральний директор RISC-V International. "Щодня в галузі з'являється дедалі більше комерційних реалізацій, які виходять на масовий ринок завдяки талановитій і відданій спільноті RISC-V. Я з нетерпінням чекаю впровадження RISC-V-ноутбуків у промисловість", заявив Гордан Маркуш (Gordan Markuš), директор з альянсів Canonical.


Натан Егге (Nathan Egge), співголова технічного керівного комітету RISE, також зазначив: "DC-ROMA RISC-V Laptop II демонструє неймовірний потенціал технології RISC-V та її висхідний вплив у технологічній індустрії. Завдяки підтримці RVV 1.0 RISE рекомендує цей ноутбук як найкращий пристрій RISC-V для оптимізації проєктів з відкритим вихідним кодом".

Дебют DC-ROMA RISC-V Laptop II відбудеться на виставці RISC-V Summit Europe 2024 з 24 по 28 червня. Попередні замовлення на DC-ROMA RISC-V Laptop II будуть відкриті 18 червня.

Новостворені Сили Безпілотних Систем потребують 140 ноутбуків, триває збір

0 
 

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT