`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Вʼячеслав Нехороших

Про фінансову компетентність CIO

+33
голоса

На ранніх етапах розвитку кар’єри ІТ-менеджери потребують високого рівня технічних компетенцій. Так, тімліди повинні проводити ревізію коду розробників, а начальники відділів телекомунікацій повинні мати глибокі знання в сфері мережевих технологій. Проте, просуваючись кар'єрними сходами, управлінські навички стають більш пріоритетними за технічні.

На рівні ІТ-керівника середньої ланки, наприклад, вже доводиться управляти десятками людей, приймати участь у складанні бюджетів та підтримувати цінність роботи свого підрозділу для бізнесу. І тут виникає необхідність в глибших фінансових знаннях, які є ключовими для ефективного виконання завдань та успішного досягнення цілей.

Під час формування бізнес-кейсів для значущих ІТ-проєктів без особливих знань неможливо точно оцінити ІТ-видатки, класифікувати їх належним чином та здійснити компетентні інвестиційні розрахунки для визначення бізнес-цінності проєкту.

При складанні ІТ-бюджетів CIO нерідко може почути питання, що все це принесе бізнесу та отримати запит на скорочення витрат. Коректне складання бюджету, що відповідає стратегічним завданням компанії, захист його позицій та обґрунтоване скорочення видатків є непростим завданням без впровадження тарифікації ІТ-сервісів і розрахунку їх собівартості.

Розуміння, як ефективно оптимізувати такі операційні ІТ-процеси, як цикл проєктного управління, життєвий цикл розробки ПЗ або цикл DevOps, можуть надати сучасному CIO корисну інформацію щодо потрібних технологій, рівня та вартості спеціалістів, а також їх KPI.

Отже, рівень фінансової компетентності CIO визначає його спроможність ефективно спілкуватися з бізнесом, підтримувати ринкову заробітну плату ІТ-спеціалістів, формувати обґрунтовані бізнес-кейси для визначення прибутковості ІТ-проєктів та відстоювати бюджет на операційні витрати і капітальні ІТ-інвестиції.

Для досягнення професійних знань в галузі фінансового управління у сфері ІТ може знадобитися тривалий час, що включає практичний досвід, спеціалізовані курси з IT Financial Management та MBA програми. Але можна почати з простого і відвідати програму “CIO Open the Future PRO”, що стартує 9 травня 2024, в рамках якого розроблено експрес-модуль “Фінансова грамотність CIO”. Цей модуль допоможе ІТ-менеджерам вищої ланки зрозуміти екосистему фінансів в ІТ-управлінні.

Крім того, програма пропонує багато цікавих модулів, які охоплюють тематики кібербезпеки, фінтеху, продуктового менеджменту, лідерства, штучного інтелекту та інші важливі аспекти для сучасного CIO, щоб створити ефективну систему управління ІТ. Тож чекаємо вас на курсі, приєднуйтесь.

Ready, set, buy! Посібник для початківців - як придбати Copilot для Microsoft 365

+33
голоса

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT