`

СПЕЦИАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТА

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Парламент ухвалив законопроєкт про Дія City

0 
 

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт № 5376 про податкові умови спеціального правового режиму для ІТ Дія City. «За» проголосували 285 народних депутатів.

Дія City - спеціальний правовий та податковий режим для IT-індустрії. Як стверджуе Мінцифри, проєкт запровадить в Україні одні з найкращих у Східній Європі правових та податкових умов для розвитку ІТ. Умови Дія City діятимуть протягом 25 років і будуть поширені на всіх працівників компаній-резидентів.

«Ми працюємо над тим, щоб Україну у світі знали як комфортне місце для бізнесу з найкращим сервісом, податковою системою та безпекою. Для того, щоб технологічні  компанії та стартапи розвивалися в Україні, ми створюємо Дія City - режим із найкращими податковими умовами. Тут не буде бюрократії та корупції, адже для цього залучені усі можливі запобіжники. Дія City допоможе Україні посісти гідне місце серед світових лідерів цифрової економіки», - зазначив Віцепрем’єр-міністр - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Податковий законопроєкт передбачає такі умови:

    Можливість обирати, який корпоративний податок сплачувати: податок на виведений капітал (ПнВК) у розмірі 9% або податок на прибуток - 18%.
    Спеціальні ставки для працівників IT-компаній та гіг-спеціалістів: податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) - 5%, єдиний соціальний внесок - 22% від мінімальної зарплати, військовий збір - 1,5%. Якщо фахівець отримує понад 240 тис. євро на рік, то весь дохід вище від цього ліміту оподатковуватиметься 18% ПДФО.
    Перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти та трудові контракти. З 2024 року витрати компаній-резидентів на платників єдиного податку (включно з ФОП 3 групи) не повинні перевищувати 50%, а з 2025 року – 20%. До цього часу — жодних обмежень. Оподаткування ФОП, що співпрацюватимуть із резидентами Дія City, залишатиметься на рівні чинних на сьогодні ставок.
    Суми понад ліміт для платників ПнВК будуть оподатковуватися в розмірі 9%. Платники податку на прибуток витрати на ФОП, які перевищуватимуть дозволені 20%, повинні будуть включати до фінансового результату.
    Компанії-резиденти, що сплачуватимуть податок на прибуток і чий річний дохід не перевищує 40 млн грн, зможуть працювати з ФОП без жодних обмежень і після 2025 року.
    0% на дохід фізосіб як дивіденди, які нараховані компанією-резидентом за умови їх виплати не частіше від 1 разу на 2 роки;
    Податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.

Основний закон №1667-ІХ про Дія City ухвалений парламентом і підписаний Президентом.

Мінцифри очикуе, що завдяки Дія City ІТ-компанії зможуть будувати прозору корпоративну структуру, мати кращий доступ до інвестицій та працювати в рамках сприятливої податкової системи. «Ми реалізуємо проєкт Дія Ctiy, щоб створити одну з найкращих податкових систем у світі, лібералізувати трудові відносини, захистити українські та міжнародні стартапи», стверджуеться в заяви.

Як протидіяти DDoS та цілеспрямованим атакам на інфраструктуру

0 
 

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 
 

  •  Home  •  Рынок  •  ИТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Сети  •  Безопасность  •  Наука  •  IoT