`

СПЕЦИАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТА

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Виробники напівпровідників «за запитом» у I кварталі заробили 31,96 млрд дол.

+11
голос

Виробники напівпровідників «за запитом» у I кварталі заробили 31,96 млрд дол.

TrendForce повідомляє, що у міжсезоння зміщення цін на вафельні пластини, вартість ливарного виробництва в 1 кварталі 2022 року виросла на 8,2% до кварталу
20 червня 2022 Semiconductors Eden Chung

Згідно з дослідженням TrendForce, хоча попит на споживчу електроніку залишається слабким, структурне зростання попиту в напівпровідниковій промисловості, в тому числі на сервери, високопродуктивні обчислення, автомобільне та промислове обладнання, не зменшується. І це стає ключовим фактором середньострокового та довгострокового зростання ливарного виробництва. Водночас завдяки потужному виробництву пластин за вищими цінами в І кв. 2022 року, квартальний заробіток у сегменті досяг нового максимуму, зростаючи 11-й квартал поспіль.

Виробники напівпровідників на запит за цей період заробили 31,96 млрд дол., що на 8,2% більше, ніж у попередньому кварталі.

З точки зору змін у рейтингу – Nexchip обійшов Tower на дев’ятій позиції.

Samsung постраждала від екстремального зниження попиту на ринку терміналів різного роду, єдина компанія серед десятки найкращих гравців, яка зафіксувала зниження доходу.

TSMC заробила 17,53 мільярда доларів, що на 11,3% більше ніж у попередньому кварталі. Найвищі темпи зростання показали процеси по нормам 7 та 6 нм і 16 та 12 нм показали. Єдиний випадок зниження доходів стався на лініях 5 та 4 нм техніці через те, що замовлення від Apple під iPhone 13 зараз у міжсезонні.

Попит на системні LSI CIS і мікросхеми драйверів став нижче через слабкість ринку телевізорів та смартфонів. Крім того, розширення виробництва 4 нм і підвищення продуктивності не розвиваються так швидко, як очікувалося. Samsung номер другий був єдиним виробником, хто зафіксував негативну динаміку в І кв. - 3,9% - з виторгом 5,33 млрд дол. Частка ринку Samsung також впала до 16,3%.

Номер три у рейтингу - UMC - виграв від підвищення цін на пластини, дохід цієї компанії досяг 2,26 млрд дол., що на 6,6% більше ніж у минулому кварталі.

GlobalFoundries, що посідає четверте місце, повідомила про дохід у розмірі 1,94 млрд дол. за квартал, що демонструє зріст на 5% за квартал. Оскільки поставки пластин були приблизно такими ж, як і в попередньому кварталі, зростання в основному відбувалося шляхом коригування ASP та оптимізації асортименту продукції. Крім того, як один з найбільших виробників у Сполучених Штатах, GlobalFoundries протягом багатьох років допомагала виробляти мікросхеми "Made in America" для національної безпеки та аерокосмічної галузі. У найближчій перспективі компанія планує виробляти 45-нм продукти SOI для підтримки роботи оборонних та аерокосмічних систем.

Китайська SMIC, яка на пʼятому місці, виграла від нещодавнього збільшення поставок пластин завдяки плавному розгортанню виробничих потужностей. В той самий час її продуктовий портфель поступово перемістився на структурно короткі продукти, такі як споживчі PMIC, AMOLED DDI, а також PMIC і MCU для промислового обладнання та автомобільної промисловості. Все це забезпечило безперервне зростання доходів на 16,6% до 1,84 млрд дол.

Три китайських гравці — SMIC, HuaHong Group, PSMC - займають близько 10% глобального ринку.

HuaHong Group, PSMC та VIS, які посіли шосте-восьме місце, відповідно, отримали вигоду від постійного повного використання потужностей, нових потужностей, а також коригування ASP та асортименту продуктів для зростання доходів.

Дохід Nexchip у першому кварталі 22 року досяг 443 млрд дол. - за квартал збільшення на 26%, що є найвищим темпом зростання серед десятки найкращих. За даними TrendForce, Nexchip наразі зосереджена на виробництві мікросхем драйверів дисплеїв великого розміру по нормах 90 нм.

Щоб зменшити потенційний ризик спаду на будь-якому окремому ринку, Nexchip також прискорив розробку кількох продуктових платформ, таких як TDDI, CIS, MCU та PMIC. На цей час Nexchip співпрацює зі SmartSens для розробки 90-нм продуктів CIS.

Посівши десяте місце, Tower отримав вигоду від відносної нестачі аналогових мікросхем для промислового керування та автомобільних додатків. Його дохід у першому кварталі 22-го року зріс до 421 млн дол., що на 2,2% більше ніж квартал тому.

У наступному кварталі 2022 року, як очікує TrendForce, заробіток виробництва десяти провідних виробників буде підтримуватися у тенденції зростання. Проте, враховуючи, що попит на споживчу кінцеву продукцію продовжує зменшуватися, а внесок дорожчих пластин значною мірою відобразився в минулому кварталі, темпи зростання знову зменшаться.

Як протидіяти DDoS та цілеспрямованим атакам на інфраструктуру

+11
голос

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 
 

  •  Home  •  Рынок  •  ИТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Сети  •  Безопасность  •  Наука  •  IoT