`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Игорь Дериев

Linux: позитивная статистика

Хочется сказать что-то хорошее в адрес открытой ОС, но не так-то просто бывает найти какой-то конкретный позитивный момент – хотя событий вокруг нее происходит масса, а многообещающих реляций звучит еще больше. И все же попробую.

Согласно отчетам Net Applications доля Linux среди настольных платформ с начала года выросла примерно вдвое. Пожалуй, нет смысла даже приводить абсолютные показатели, поскольку на фоне Windows они все так же смехотворно малы. Тем не менее позитивная динамика прослеживалась почти каждый месяц, так что ее не удастся списать на флуктуации.

Но что является движителем этого процесса? Вряд ли выход какого-то очередного дистрибутива. А может быть то, что ряды сторонников Linux пополнила сама Microsoft? Ведь редмондская корпорация не просто формально дружит с Novell, Xandros и пр., но и, к примеру, на деле поддерживает конкурирующую платформу в своих решениях для виртуализации. Т.е. уже сегодня Microsoft без всякой натяжки можно назвать Linux-разработчиком. А чего ждать завтра?

Ready, set, buy! Посібник для початківців - як придбати Copilot для Microsoft 365

010
голосов

Напечатать Отправить другу

Читайте также

"...что является движителем этого процесса? Вряд ли выход какого-то очередного дистрибутива. А может быть то, что ряды сторонников Linux пополнила сама Microsoft?"

...а може черговий старт продажів пк/ноутів dell з передвстановленим ubuntu?

...а може анонс asus eee pc та інших подібних проектів ультра-бюджетних лептопів, в якості ос для котрих незмінно анонсується linux?

...а може розуміння того, що пк завтра -- ближче до телевізора чи музичного центру, аніж до сервера чи робочої станції, і не в останню чергу за ціною, при цьому вартість ос windows ніяк не вкладається ті той віртуальний ліміт 199-299, за яким лежать мільярдні продажі?

...а може та сама тенденція в суміжних областях -- мобільні телефони та комунікатори з linux під капотом, котра теж може служити каталізатором переходу до linux на десктопі?

дивно називати лишень одне -- хоч і дійсно гучне -- ім'я у зв'язку з глобальним процесом. що скажете?

"it's quite easy if you don't know how" (c) douglas adams

примерно половина из того что вы назвали - факторы "завтрашнего дня". За отчетный период от них толку не было.

можу погодитися щодо факторів завтрашнього дня. але навряд чи це означає, що треба ставити кобилу вперед воза =) невже ви справді вірите у те, що microsoft просто так, just for fun взяла та й... пополнила ряды стороронников linux?

імхо (критикуйте, але аргументуйте), якраз та сама тенденція і "підштовхнула" microsoft до такого кроку. не можеш контролювати процес прямо -- варто його підтримати. бо вже в чім не звинуватиш microsoft -- так це в нездатності правильно оцінювати тенденції завтрашнього дня.

втім, почекаємо того "завтра" й поглянемо...

"it's quite easy if you don't know how" (c) d.adams

> якраз та сама тенденція і "підштовхнула"

яка саме?! ;)

"Согласно отчетам Net Applications доля Linux среди настольных платформ с начала года выросла примерно вдвое".

зрозуміло, що це вже результат впливу різних факторів. от ті саме фактори і підштовхнули, я так думаю. ні? =)

щоби не плутатися в словах, спрощу: в мене викликало сумнів лише те тверждення, що підтримка linux з боку microsoft є головним (власне, в дописі інші просто не згадуються) фактором зростання популярності linux на десктопі.

=)

"it's quite easy if you don't know how" (c) d.adams

дело в том, что рост доли Linux на десктопах обозначился именно после прошлогодних договоров Microsoft с Linux-компаниями. а прочие упомянутые вами факторы присутствовали и раньше, но не давали заметного эффекта.

а для сравнения вот взгляните на картину с Web-серверами - правда отнюдь не безоблачная?

от і намагаюся зараз відкорелювати статистику (linux та windows) з таймлайном подій у цьому сегменті. якщо збагну, що був неправий -- то так і скажу. поки не бачу =)

а щодо веб-серверів... я не знавець в цій галузі, але навіть для мене статистика не показова. по-перше, дивимося статистику активних сайтів, а не хост-імен -- і вже не так страшно. по-друге, якби можна було ще подивитися статистику за кількістю виданих сторінок... тоді можна було б і поговорити =)

"it's quite easy if you don't know how" (c) d.adams

от і намагаюся зараз відкорелювати статистику (linux та windows) з таймлайном подій у цьому сегменті. якщо збагну, що був неправий -- то так і скажу. поки не бачу.

повертаючись до теми... по-перше, переглянув умови збору статистики, про яку йдеться в дописі. імхо, вона не показова. як не крути -- виходить, що невідомо як зібрано невідомо яку статистику відвідування невідомо яких сайтів... простий приклад: моніторяться сайти, мабуть, лише англомовні? ніхто не зізнається.

але не про це хотів сказати... подумавши добряче, я хочу погодитися: таки ви праві, мабуть, активність microsoft дуже сильно впливає на популярність linux. зокрема, контракти microsoft із novell, xandros тощо могли вплинути на темпи впровадження linux в корпоративі (див. результати опитування microsoft на цю тему).

більш того, сам по собі вихід windows vista і її неоднозначне сприйняття не лише користувачами, але й постачальниками пк -- теж могло дати такий самий ефект в сегменті домашніх/мультимедійних/soho-десктопів.

імхо, ситуація дещо нагадує анекдот про активну жабку в глечику зі сметаною. різниця в тім, що замість збитися в масло, наша сметана, до якої так звикли гранди "програмної" індустрії, з популяризацією ідей вільного пз починає поводитися "неправильно" -- лишень розріджується =)

"it's quite easy if you don't know how" (c) d.adams

> подумавши добряче, я хочу погодитися: таки ви праві

вот видите, "согласие есть продукт при полном непротивлении сторон" ;)

только Vista тут не причем. сегодня эта ОС конкурирует только с XP. а тому, кого устраивает XP, согластесь, Linux ні до чого.

только Vista тут не причем. сегодня эта ОС конкурирует только с XP.

думаю, що в дійсності не зовсім так =) звісно, найперше vista конкурує з xp, ба хоча б просто тому, що xp поки що тримає найбільшу долю ринку, і є найближчою альтернативою нової системи від microsoft. але xp не вічна: microsoft не від хорошого життя подовжила терміни доступності xp для партнерів, та рано чи пізно вісту треба буде не лише встановлювати на нові пк, але й продавати, особливо в корпоратив -- ясно, що доступність xp не просто знижує прибутки, але й загрожує зниженням долі microsoft на ринку ос. але от спроби натиснути на партнерів, мабуть, здатні активізувати їхній інтерес до альтернатив.

коротше кажучи, я переконаний, що як і у корпоративному сегменті, дії microsoft не є головною причиною зростання популярності linux на десктопі, але активізують процес.

власне, от з цим я й згодився =)

а тому, кого устраивает XP, согластесь, Linux ні до чого.

теж не певен, що це так... перевірити важко, але чомусь я думаю, що не всі 10 тис. everex'ів, проданих за два тижні у wal-mart'і по $198 за штучку, знайшли собі місце в оселях завзятих хакерів-пінгвіноводів =) люди насправді не проти того, щоби спробувати щось новеньке, особливо коли воно ще й дешевеньке.

"it's quite easy if you don't know how" (c) d.adams

кому ще цікаво: альтернативна статистика (4 джерела, wikipedia).

"it's quite easy if you don't know how" (c) d.adams

>дело в том, что рост доли Linux на десктопах обозначился
>именно после прошлогодних договоров Microsoft с
>Linux-компаниями. а прочие упомянутые вами факторы
>присутствовали и раньше, но не давали заметного эффекта.

Перепрошую, але як можна визначити популярність системи, яку будь-хто може розповсюджувати та встановлювати без обмежень?

Усе про що Ви кажете - зростання "офіційної" кількості встановлень системи. Наприклад, у одній з фірм де я працював достатньо велика кількість різноманітних Linux та BSD, комп'ютери без dual boot - на кожному лише одна система. Але офіційно там стоїть Win2000/WinXP.

Автору: Мені видається, що ви пробуєте пояснити загальну тенденцію одним окремо взятим фактом. Звісно, що вихід конкретного дистрибутиву нічого в загальній картині не міняє, тут справа в іншому. Але стосовно майкрософт... Ви що, всерйоз думаєте, що популярність лінукса починає зростати винятково із-за їхнього втручання? І вам не спадало на думку, що лінукс для майкрософт є прямим конкурентом, розвиток котрого софтверному гіганту просто невигідний? Інша справа, що з цим самим розвитком МС нічого не може вдіяти, ото й пробує "вчинити правильно": не можеш подолати - подружись.

Ви що, всерйоз думаєте, що популярність лінукса починає зростати винятково із-за їхнього втручання?

Не винятково, але в значній мірі - так.

І вам не спадало на думку, що лінукс для майкрософт є прямим конкурентом, розвиток котрого софтверному гіганту просто невигідний?

Якби все було так просто, то мабуть вони б і не робили багатьох своїх останніх кроків.

Не винятково, але в значній мірі - так.
:lol:
То я так розумію, що в значній мірі заслуга маркетологів з МС в тому, що лінукс з кожним днем підтримує більше залізяк, що стає простіший для новачків і не втрачає в надійності та стабільності?

Якби все було так просто, то мабуть вони б і не робили багатьох своїх останніх кроків.
Ніхто не каже, що просто. Але при тому при всьому назвіть, будь ласка, хоча б зо два-три факти, що підтверджують вашу позицію, а то наразі якась не зовсім зрозуміла (для мене) розмова виходить: у мене починає складатись враження, що або я дурень, або опонент, або ж ми просто про різні речі говоримо.

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT