`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

«Мінцифра» з партнерами працює над оновленою концепцію «е-Суду»

0 
 

«Мінцифра» з партнерами працює над оновленою концепцію «е-Суду»

Основа цифровізації судової сфери – «Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система» (ЄСІТС). «Міністерство цифрової трансформації України» спільно з партнерами долучилася до розробки системи та провела ІТ-аудит. Виявили, що саме треба оновити для більш ефективної роботи «е-Суду». Наразі триває функціональний аудит, після якого планується запустити оновлені сервіси для громадян.

Планується, що завдяки трансформації електронного суду українці зможуть: звертатися до суду онлайн у зручний час 24/7; отримувати судові рішення в електронній формі; подавати докази; сплачувати штрафи, вносити та повертати судові збори та застави; подавати процесуальні документи та повідомляти про події; ознайомлюватися з матеріалами електронної судової справи; переглядати відкриті дані та реєстри; аналізувати судову практику й ефективність роботи судів.

Зараз в «е-Суді» вже доступні електронний кабінет, можливість відеоконференцій та документообігу онлайн.

Частина сервісів для громадян будуть доступні в окремому електронному кабінеті, а частина – у «Дії». Зараз йде робота над поданням електронного виконавчого документа по судовій справі до «Автоматизованої системи виконавчого провадження» (АСВП) для виконання судового рішення. Наприклад, щоб стягнути аліменти з боржника, не треба буде шукати адресу відповідної служби та ходити до суду. Громадяни надсилатимуть та отримуватимуть документ автоматично, а сповіщення про всі кроки справи надходитимуть у «Дії».

На сьогодні в «Дії» вже є судові сповіщення, судові рішення та судові штрафи. Цими сервісами користуються 50 тис. працівників суду й судових організацій та більш ніж 6,7 млн громадян, адвокатів, нотаріусів, слідчих органів та представників бізнесів. А кількість судових рішень, які розглядали за 2021-2023 роки, – наблизилася до 17 млн.

«е-Суд» – важлива частина «Державної антикорупційної програми» на 2023-2025 роки. Очікується, що його впровадження дасть змогу мінімізувати корупційні ризики та зробити судову сферу більш прозорою й ефективною.

Електронні сервіси та систему розробляє «Мінцифра» з «Вищою радою правосуддя», «Комітетом Верховної Ради з питань правової політики» та «Державною судовою адміністрацією» за підтримки USAID, проєкту ЄС «Право-Justice» та консалтингової компанії Civitta.

Новостворені Сили Безпілотних Систем потребують 140 ноутбуків, триває збір

0 
 

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT