`

СПЕЦИАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТА

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Анонсовано перший ноутбук із процесором RISC-V

+22
голоса

Компанія Thales пійшла з росії?


Видання Liliputing повідомило про анонсування першого ноутбука із процесором, який використовує архітектуру RISC-V - він став доступний для попереднього замовлення.

Як наголошується, ноутбук «Roma» створено в результаті співпраці між китайською DeepComputing і Xcalibyte. Очікується, що поставки пристрою почнуться наприкінці четвертого кварталу 2022 року.

Наразі, здається, він призначений для розробників, які хочуть створювати та тестувати програмне забезпечення на рідному комп’ютері RISC-V, але це можливо прокладе шлях для майбутніх ноутбуків (та інших пристроїв) на базі цієї платформи.

Комп’ютери Roma мають у основі система-на-модулі (system-on-a-module, SOM), що містить  чотирьохядерний процесор RISC-V, а також GPU та NPU.

Не оголошуючи деталі виробники пропонують на вибір 12-нм (Pro) або 28-нм (стандартний) чіпи, але SOM є знімним з можливістю оновлення, що дозволяє користувачам проводити апгрейд на більш продуктивний процесор у майбутньому.

Компанія Thales пійшла з росії?


Насправді Xcalibyte каже, що орієнтований на розробника комп’ютер «поставляється з безплатними оновленнями RISC-V SoC і SOM, а також раннім доступом до будь-якого ноутбука наступного покоління та оновлень аксесуарів, а також щедрою знижкою».

Інші функції ноутбука включають підтримку до 16 ГБ пам’яті LPDDR4/LPDDR4X, накопичувач до 256 ГБ та ще якісь загадковий захищений модуль на ARM SC3000, можливо мова йде про SecurCore SC300 — блок для ідентифікації. Розробники також кажуть, що комп’ютер підтримує «більшість варіантів Linux».

Це до речі не перший анонс ноутбука на чипі RISC-V. Минулого місяця CNX Software повідомила, що китайський розробник чіпів RISC-V StarFive пропонував заповнити опитування про їх інтерес до ноутбуків RISC-V, міні-ПК або одноплатних комп’ютерів. Незрозуміло, чи цей проєкт пов’язаний з комп’ютером Roma, чи новий ноутбук від DeepComputing і Xcalibyte є окремим проєктом.

Відповідно до анонсу ноутбука, комп’ютер Roma було розроблено за підтримки RISC-V International. Вперше про новий пристрій було повідомлено саме у блозі цієї фундації.

Кажуть, що на момент запуску ноутбук буде доступний лише в обмеженій кількості і зараз йде попередній запис на придбання системи.

Як протидіяти DDoS та цілеспрямованим атакам на інфраструктуру

+22
голоса

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 
 

  •  Home  •  Рынок  •  ИТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Сети  •  Безопасность  •  Наука  •  IoT