`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Майже 140 з 500 найпотужних суперкомп’ютерів оснащені процесорами AMD

+11
голос
На заході Supercomputing 2023, що проходить цього тижня в Денвері, презентовано 62-те видання TOP500 найпотужніших суперкомп'ютерів.
 
Система Frontier зберігає перше місце і залишається єдиною ексафлопною машиною в списку. Однак, п’ять нових або модернізованих систем похитнули Топ-10.
 
Frontier складається з понад 9400 серверів, розміщених у 74 шафах з рідинним охолодженням. Кожен сервер має п’ять обчислювальних модулів AMD: один центральний процесор AMD EPYC 64C 2 ГГц і чотири прискорювачі MI250x (кожен включає дві відеокарти). і базується на новітній архітектурі HPE Cray EX235a. Система має в цілому 8 699 904 комбінованих ядер CPU і GPU.
 
Вперше цей суперкомпʼютер посів перше місце в рейтингу TOP500 в червні минулого року. Тоді суперкомп’ютер продемонстрував продуктивність 1,102 петафлопс, з того часу показник зріс до 1,194 ексафлопса.
 
Frontier вирізняється не лише рекордами продуктивності, але й енергоефективністю. Система досягла продуктивності 1,194 ексафлопс у бенчмарку Top500, використовуючи 24,69 мегават. Це приблизно на два вати менше, ніж потужність другої найпотужнішої системи в списку - системи Aurora, яку нещодавно розгорнули в Аргонській національній лабораторії.
 
Встановлення апаратних компонентів Aurora було завершено на початку цього року, але вона ще не повністю введена в експлуатацію. Продуктивність 585,34 петафлопс, яку система продемонструвала в тесті TOP500, становить близько чверті її очікуваної обчислювальної потужності.
 
Як і Frontier система Aurora була побудована компанією НРЕ, але вона оснащена процесорами Intel. У більш ніж її 10 000 серверів встановлено 21 000 процесорів і 60 000 GPU, близько половини з яких працювали на момент проведення останнього TOP500.
 
Третє місце в рейтингу посідає новий суперкомп’ютер Eagle від Microsoft. Система, яка розміщена на хмарній платформі Azure, продемонструвала швидкість 561,2 петафлопс. Вона працює на процесорах Intel та відеокартах Nvidia H100.
 
До появи Eagle третє місце в рейтингу Top500 займала система під назвою Fugaku, що експлуатується японським Центром обчислювальної науки Riken, Вона є єдиним суперкомп’ютером з першої п’ятірки, який використовує процесори, побудовані на базі чипів Arm. Fugaku має не менше 158 976 чипів, розподілених на приблизно 400 серверних стійках.
 
П’ятим найшвидшим суперкомп’ютером у світі стала система LUMI в Каяані (Фінляндія). Вона також була побудована компанією HPE та працює на тисячах 64-ядерних процесорів AMD та використовує відеокарти Radeon Instinct.
 
Система, що посідає на шостому місці, Leonardo встановлена на іншому майданчику EuroHPC в CINECA, Італія. Це система Atos BullSequana XH2000 з основними процесорами Xeon Platinum 8358 32C 2,6 ГГц, прискорювачами NVIDIA A100 SXM4 40 ГБ та інтерконектором Quad-rail NVIDIA HDR100 Infiniband. Що дозволило досягти продуктивності Linpack 238,7 петафлопс.
 
Summit, система, побудована IBM в Окриджській національній лабораторії (ORNL) в штаті Теннессі, зараз знаходиться на 7 місці в світі з продуктивністю 148,8 петафлопс. Система має 4 356 вузлів, кожен з яких містить два процесори POWER9 з 22 ядрами і шість графічних процесорів NVIDIA Tesla V100 (з 80 потоковими мультипроцесорами). Вузли з’єднані між собою дворейковою мережею InfiniBand EDR InfiniBand від Mellanox.
 
Система MareNostrum 5 ACC є новою для рейтингу та посідає восьму позицію. Вона встановлена в суперкомп’ютерному центрі EuroHPC/Barcelona в Іспанії. Це система Atos BullSequana XH3000 використовує процесори Xeon Platinum 8460Y з NVIDIA H100 та Infiniband NDR200. Вона досягла продуктивності 183,2 петафлопс.
 
Нова система Eos, зазначена під номером 9, - це система на базі NVIDIA DGX SuperPOD компанії NVIDIA. Вона базується на NVIDIA DGX H100 з процесорами Xeon Platinum 8480C та прискорювачами VIDIA H100 і досягає 121,4 петафлопс.
 
Суперкомп'ютер Sierra з Ліверморської національної лабораторії ім. Лоуренса знаходиться на 10 місці. Її архітектура дуже схожа на ту, що використовує Summit. Вона побудована на 4320 вузлах з двома процесорами POWER9 і чотирма графічними процесорами NVIDIA Tesla V100. Sierra досягла 94,6 петафлопс.
 
Останній рейтинг TOP500 знаменує собою важливу віху для AMD. Близько 140 з 500 суперкомп’ютерів, що увійшли до рейтингу, оснащені процесорами цього виробника, що на 39% більше, ніж роком раніше. Незабаром до цього списку приєднається ще одна система на базі AMD - очікується, що майбутній суперкомп’ютер Міністерства енергетики США El Capitan матиме продуктивність понад 2 ексафлопс, коли буде запущений в експлуатацію наступного року.
 
У всьому списку 20 нових систем тепер використовують процесори Intel Sapphire Rapids. Таким чином, загальна кількість систем, що використовують цей процесор, досягла 25, і тепер процесор Intel Sapphire Rapids лідирує серед нових процесорів серед нових систем. Проте, з 45 нових систем у списку лише чотири використовують відповідний графічний процесор Intel, причому Aurora є найбільшою з них.
 

Digital Twin для мережевої інфраструктури: технологія завтрашнього дня, що доступна вже сьогодні

+11
голос

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT