`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Суперкомп'ютер Frontier продовжує очолювати рейтинг TOP500

+11
голос

63-те видання TOP500 показує, що суперкомп'ютер Frontier знову зайняв перше місце, попри те, що він більше не є єдиною екзафлопною машиною у списку. Крім того, нова система потрапила до десятки найкращих.

Система Frontier у Національній лабораторії Ок-Рідж (шт. Теннессі, США) залишається найпотужнішою системою у списку з показником HPL 1,206 Ефлопс/с. Система має в цілому 8699904 ядер CPU і графічних процесорів, архітектуру HPE Cray EX, яка поєднує в собі процесори AMD EPYC 3-го покоління, оптимізовані для високопродуктивних обчислень і штучного інтелекту, з прискорювачами AMD Instinct MI250X, а для передачі Cray Slingshot 11. Крім того, ця машина має дивовижний показник енергоефективності 52,93 Гфлопс/Ватт, що ставить Frontier на 13-те місце в рейтингу GREEN500.

Як і в останньому списку, система Aurora в Argonne Leadership Computing Facility (шт. Іллінойс, США) зайняла друге місце в TOP500. Попри те, що Aurora зараз введена в експлуатацію і не повністю завершена, тепер вона є другою машиною, яка офіційно подолала екзафлопний бар'єр з показником HPL 1,012 Ефлопс/s – покращення порівняно з показником 585,34 Пфлопс/с з останнього списку. Ця система заснована на базі HPE Cray EX-Intel Exascale Computer Blade та використовує процесори серії Intel Xeon CPU Max, прискорювачі Intel Data Center GPU Max Series та міжз'єднання Slingshot-11.

Система Eagle, встановлена у хмарі Microsoft Azure у США, повернула собі третє місце, якого вона досягла після своєї дебютної появи у попередньому списку, і залишається хмарною системою з найвищим рейтингом у TOP500. Ця система Microsoft NDv5 має показник HPL 561,2 Пфлопс/с та заснована на процесорах Intel Xeon Platinum 8480C та прискорювачах NVIDIA H100.

Fugaku також зберегла своє четверте місце у попередньому списку, попри те, що утримувала перше місце з червня 2020 року до листопада 2021 року. Базуючись у Кобе, Японія, Fugaku має показник HPL 442 Пфлопс/с і залишається найвищою в рейтингу системою за межами США.

Система LUMI в EuroHPC/CSC у Фінляндії також залишилася на п'ятому місці з показником HPL 380 Пфлопс/с. Ця машина є найбільшою системою у Європі.

Єдина нова система, що потрапила в десятку найкращих, - це машина Alps, що посіла шосте місце, від Швейцарського національного суперкомп'ютерного центру (CSCS). Ця система досягла показника HPL 270 Пфлопс/с.

63-ше видання рейтингу TOP500 показує, що процесори Intel, AMD та IBM є кращим вибором для найкращих систем HPC. З найкращих 10 п'ять систем використовують процесори Intel Xeon (Aurora, Eagle, Leonardo, MareNostrum 5 ACC та Eos NVIDIA DGX SuperPod), дві використовують процесори AMD (Frontier та LUMI) та одна система використовує процесори IBM (Summit). У той час як Fugaku продовжує використовувати процесор A64FX, нова технологія прийшла від машини Alps. У цій системі використовується процесор NVIDIA Grace 72C.

Знову ж таки, Китай та США виявилися конкретними країнами, які отримали найбільшу кількість позицій у всьому списку TOP500. Сполучені Штати додали 7 систем до попереднього списку, внаслідок чого їхня загальна кількість систем досягла 168. Китай знову скоротив кількість репрезентативних машин у списку зі 104 до 80 систем. Фактично Китай не повідомив про жодну нову машину в цьому новому списку.

Однак 63 випуск TOP500 показує розчарування з погляду представництва цілих континентів. Північна Америка зберегла перше місце, збільшивши кількість машин зі 160 машин у попередньому списку до 171 у цьому списку, але Азія впала зі 169 машин до 148 на друге місце після Північної Америки.

У цьому випуску GREEN500 стався серйозний струс, оскільки всі машини з трійки найкращих увійшли до списку вперше.

Перше місце в рейтингу GREEN500 зайняла JEDI – JUPITER Exascale Development Instrument, нова система від EuroHPC/FZJ у Німеччині. Зайнявши 190 місце в рейтингу TOP500, компанія JEDI досягла рейтингу енергоефективності 72,73 Гфлопс/Вт при показнику HPL 4,5 Пфлопс/s. JEDI - це машина BullSequana XH3000 із суперчіпом Grace Hopper 72C. Загалом у нього 19584 ядра.

Машина Isambard-AI з Бристольського університету у Великій Британії посіла друге місце з рейтингом енергоефективності 68,83 Гфлопс/Вт та показником HPL 7,42 Пфлопс/с. Isambard-AI посів 129 місце в рейтингу TOP500 і має загальну кількість ядер 34272.

На третє місце претендувала система Helios від Cyfronet із Польщі. Машина досягла показника енергоефективності 66,95 Гфлопс/Вт та показника HPL 19,14 Гфлопс/s.
Як і останній список, система Frontier заслуговує на почесну згадку при обговоренні енергоефективності. Компанія Frontier досягла ексафлопного показника HPL 1,206 Ефлопс/s, а також отримала показник енергоефективності 56,97 Гфлопс/Вт. Це ставить систему на 11 місце в рейтингу GREEN500 на додаток до першого місця в TOP500.

До списку TOP500 включені результати тесту High-Performance Conjugate Gradient (HPCG), який забезпечує альтернативний показник для оцінки продуктивності суперкомп'ютерів. Ця оцінка покликана доповнити вимірювання HPL і дати повніше уявлення про машину.

Суперкомп'ютер Fugaku є лідером у тесті HPCG із дивовижним результатом 16 HPCG-Пфлопс/s.

Frontier посів друге місце із результатом 14,1 HPCG-Пфлопс/s.

Aurora посіла третє місце із результатом 5,6 HPCG-Пфлопс/s. Однак важливо відзначити, що Aurora використовувала лише близько 40% своїх вузлів для запуску HPCG. Aurora планує запустити повну систему для наступного списку TOP500.

Тест HPL-MxP покликаний наголосити на використанні обчислень змішаної точності. Традиційні HPC використовують 64-бітові обчислення з комою, що плаває. Сьогодні ми бачимо обладнання з різними рівнями точності операцій із комою, що плаває, - 32-, 16- та навіть 8-бітними. Тест HPL-MxP показує, що з використанням змішаної точності під час обчислень можна значно підвищити продуктивність. Використовуючи математичні методи, ту саму точність можна обчислити з допомогою методу змішаної точності проти прямої 64-битной точності.

Переможцем у категорії HPL-MxP цього року стала система Aurora з продуктивністю 10,6 Ефлопс/с. Frontier перемістився з першого місця в останньому списку на друге місце з показником 10,2 Ефлопс/с, а LUMI тепер знаходиться на третьому місці з показником 2,35 Ефлопс/с.

Ready, set, buy! Посібник для початківців - як придбати Copilot для Microsoft 365

+11
голос

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT