`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Тимур Ягофаров

QDEL - нова перспективна дисплейна технологія

+22
голоса

Пошуки дослідників у сфері дисплейних технологій привели до появи пристроїв нового типу, де квантові точки наділені здатністю самосвічення.

Уже в назві технології QDEL, що розшифровується як «quantum dot electroluminescent», міститься пояснення її принципу: електролюмінісцентні квантові точки. А це означає, що самі квантові точки є такими, що світяться, не вимагаючи підсвічування, як це відбувається в QD-OLED. Таким чином, QDEL стала удосконаленням останньої, бо забезпечує ширше колірне охоплення і більшу яскравість, а також є більш доступною за ціною і не страждає від вигорання.
QDEL - нова перспективна дисплейна технологія
Зауважу, що QDEL відома також під назвою NanoLED, яку дав цій технології її розробник - компанія Nanosys. Вона планує, що QDEL буде реалізована в комерційних продуктах до 2026 року. Очікується, що з початку вона знайде своє застосування в телевізорах, комп'ютерних моніторах і автомобільних системах. При цьому однією з найважливіших переваг QDEL порівняно з OLED є краще співвідношення ціни та продуктивності. Втім, за цим показником вона навряд чи зможе конкурувати з нині широко поширеною LCD-LED.
QDEL - нова перспективна дисплейна технологія
Однією з причин такої високої ефективності QDEL є технологічний процес струменевого друку, що використовується для її виробництва. Втім, QDEL може випускатися і з застосуванням фотолітографії, хоча цей спосіб може викликати пошкодження квантових точок. Але зате такий техпроцес відкриває можливість використання QDEL у планшетах, ноутбуках, смартфонах, переносних пристроях і AR/VR-продуктах.

Якщо заглибитися в деталі QDEL, то варто зазначити, що такі дисплеї формуються з пікселів, до складу яких входять субпікселі з червоною квантовою крапкою, субпікселі із зеленою квантовою крапкою та - на відміну від сучасних дисплеїв QLED і QD-OLED - субпікселі з синьою квантовою крапкою. При цьому в дисплеях QDEL використовуються ті самі ядра квантових точок, що і в продуктах QD-OLED і QLED.

Оскільки пікселі QDEL самі виробляють світло і тому можуть повністю вимикатися, дисплеї QDEL можуть забезпечити такі самі глибокі чорні кольори і насичену контрастність, які зробили популярними OLED. Менша кількість шарів і деталей також впливає на ціну, довговічність і навіть товщину QDEL-дисплеїв.

Поки що про технологію QDEL мало говориться, оскільки досі навіть прототипи на її основі не демонструвалися публічно. Хоча на CES 2024 компанія Sharp Display проводила показ для обмеженої аудиторії двох своїх розробок на базі OLED. Один з екранів з діагоналлю 12,3 дюйма мав роздільну здатність 1920×720, а для другого - 30-дюймового - роздільну здатність не було заявлено.

При цьому QDEL пророкують велике майбутнє, оскільки ця технологія вирізняється не тільки кращою енергоефективністю, а й більшою яскравістю. За даними дослідників, для QDEL було отримано максимальну яскравість 614000 ніт. А завдяки тому, що в QDEL відсутні органічні матеріали, цій технології не загрожує вигоряння, як це відбувається в OLED. Тому є всі підстави очікувати, що з часом QDEL може зайняти місце OLED у сегменті преміальних дисплеїв.

Ready, set, buy! Посібник для початківців - як придбати Copilot для Microsoft 365

+22
голоса

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT