`

СПЕЦИАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТА

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Роман Хархалис

Отключение "серых": НКРС берет свои слова обратно?

+35
голосов

В комментариях к моему предыдущему посту читатель добавил ссылку на свежий релиз НКРС, в котором утверждается, будто бы знаменательная цитата председателя комиссии Владимира Олейника подана журналистами в искаженном виде.

У зв’язку з цим НКРЗ офіційно заявляє: „Комсомолка” подала висловлювання В. Олійника у викривленому вигляді, чим ввела в оману національних операторів мобільного зв’язку та мільйони читачів. Сутність позиції НКРЗ полягає в тому, що „сірі” мобільні телефони не будуть відключатися до введення в експлуатацію необхідного обладнання у всіх операторів мобільного зв’язку.

Мое мнение? Во-первых, "слово - не воробей, вылетит - не поймаешь", и тем не менее, кое-кто пытается поймать и загнать обратно. Обратите внимание на несовпадение цитат, это очень разные по своей сути предложения.

Во-вторых, обратите внимание на фразу "не будуть відключатися до введення в експлуатацію необхідного обладнання у всіх операторів мобільного зв’язку". А когда оно будет введено в эксплуатацию? Кто знает точный ответ?

В итоге. Зачем этот релиз? Я думаю - для того, чтобы не допустить "расслабухи" среди импортеров в плане таможенной очистки ввозимых телефонов, т.к. проект с базой IMEI отлично сработал в роли fleet-in-being - одной информацией о своем наличии способствовал резкому повышению объемов пошлин. А теперь, получается, отключений уже "не будет", марок еще нет, чем же пугать импортеров?

Таможню надо лечить, таможню. Впрочем, судя по всему, новая власть этим таки занимаетс, что, в общем, есть хорошо.

Де і як компаніям необхідно укріпити свій захист

+35
голосов

Напечатать Отправить другу

Читайте также

Романе, так ніхто ж не обіцяв. Слова пана Олійника не були офіційною позицією НКРЗ у цьому питанні, і там було слово "ймовірно" (у оригіналі "наверное"). Хоча на мою думку, якщо відключення і почнуться (що навряд), то не у 2010 році

Ну да, слов "обещаю", "зуб даю" или чего-то похожего он не говорил. Но надо понимать, что ЛЮБЫЕ слова чиновника такого уровня имеют вес.

так, але з публікації Інтерфаксу (яка стала джерелом для усіх інших) у мене особисто склалось враження, що фраза була сказана скоріше в кулуарах, а не з трибуни "під диктовку" журналістам.

у будь-якому випадку, я не вірю у реальний початок відключень, і окрім того, вважаю неправильним перекладати контроль імпорту на кінцевих споживачів

Романе, на підтверння моїх слів цитата із публікації Інтерфаксу (першоджерела) підійде?

Олійник: "...при этом правительство не намерено отказываться от функционирующей системы учета IMEI-кодов ввозимых радиоэлектронных средств (РЭС)"

ЗІ: EIR-и оператори уже поставили і протестували, і їх можна використовувати і у корисних цілях :)

: У зв’язку з цим НКРЗ офіційно заявляє: „Комсомолка” подала висловлювання В. Олійника у викривленому вигляді, чим ввела в оману національних операторів мобільного зв’язку

По моему, теперь надо ждать опровержение опровержения. Иначе получается, что НКРС официально общается с операторами мобильной связи через "Комсомолку" и ни как иначе. В противном случае не объянить, как публикация в газете может ввести в заблуждение операторов.

Вот Вы можете представить себе что-нибудь подобное, если заменить "НКРС" на "Минобороны" и "операторов мобильной связи" на "Вооружённые Силы Украины", например?

ага, чтоб не расслаблялись.
А то как прийдем,как отключим!!!
В отключения не верю,но опасаюсь.У нас такое вполне возможно

Я бы лечение с головы начал, а не таможни.

А вообще, никто никакие серые телефоны не отключит. Это в первую очередь ударит по операторам. А за ними много людей стоит заинтересованных.

И дяди из НКРС много чего могут говорить, но сейчас не они вопросы такого уровня решают. Собаки лают, а караван идет!

Щодо відключать/не відключать - то повірте - відключать - ще й як відключать. Або це відбудеться за планом - в кінці цього - на початку наступного років - або ж просто "внезапно" :) - як тільки побачать що імпортери "страх потеряли" - і суми відрахувань в бюджет від імпорту мобілок зменшуються. Тим більше що відключатимуть не "сірі" - в яких є шанси очиститися - а т зв "чорні" термінали - про які ніхто не потурбувався протягом тих трьох місяців які відводить закон - яких не так вже і багато.

Ну, будем посмотреть.

Я еще раз повторю. Отключить терминалы - дело нехитрое. Надо смотреть дальше, а именно, что это за собой повлечет.
Каждый импортер - это чей-то. Дальше делайте выводы сами.

НЕ ВІРЮ. Серйозні пацани в Раді холять з iPhone і Vertu які ніхто не легалізовував і не буде. Ви думаєте вони не образяться якщо раптом вони не зможуть додзвонитися до коханки.
Та й я не думаю що вони упустять такий добрий шанс перенаправити потоки сірих поставок під себе?

Щодо "чиїхось" сірих імпортерів - це все ЗЛОЧИНЦІ. І ніхто в Раді відкрито чи навіть напів-відкрито себе з ними пов*язувати не буде. Плюс до всього непереборні проблеми з легалізацією можуть бути майже виключно із заявленими краденими телефонами - для тих у кого куплені за відповідні суми дорожезні апарати зовсім не проблема відправити одного з помічників в Укрчастотнагляд з у крайньому випадку якоюсь підробленою довідкою з митниці. Ну а з КРАДЕНИМ дійсно забезпечені люди возитися не будуть - а навіть коли і виявиться що купили КРАДЕНЕ - своєму колезі мільйонеру вони навряд чи жалітимуться. І взагалі - щодо незабезпечених понтів (крадених дорогих мобілок наприклад) є цікаві рядки з пісні одного чувачка яку нескладно знайти - можливо правда занадто різкі - але все ж:
"...Тебе по карману такая программа?
Значит ты король Москвы
Если же нет то че ты понтуешься.
Извини,- перед кем ты рисуешься?"
Мені ці слова теж наприклад не подобаються - але так чи інакше треба жити виходячи зі своїх можливостей - і якщо хтось купив телефон в 5(3) разів дешевше ніж він коштує а потім його заблокували - то хто йому лікар? Невже не зрозуміло за рахунок чого така знижка?

ЦИТАТА за кінець жовтня 2009 року
"Узагальнену базу даних кодів IMEI мобільних телефонів/терміналів сформовано державним підприємством «Український державний центр радіочастот» (УДЦР) і працює в повному обсягу.

Про це кореспондентові УНІАН повідомили в прес-службі Національної комісії з питань регулювання зв`язку (НКРЗ).

Згідно з повідомленням, станом на 20 жовтня 2009 року до “білого” списку бази даних внесено 79 млн. 147 тис. 956 кодів IMEI мобільних терміналів, з яких 76 млн. 239 тис. 974 є кодами тих мобільних телефонів, які на 1 вересня поточного року працювали в мережі всіх операторів мобільного зв`язку, а також тих, які продаються на законних підставах і надалі будуть підключені до мереж операторів. Поповнюватиметься “білий” список бази даних буде за рахунок кодів IMEI мобільних телефонів, які законно ввезені на територію України і продаються в торговій мережі."

тобто на той час на одного українця припадало близько 1,3 абсолютно білих IMEI - а відповідно ніяких глобальних проблем навіть при потребі відключити кілька сотень тисяч мобільних терміналів ОПЕРАТОРИ не матимуть. З двох мобілок хоч одна швидше за все куплена новою або ж працювала в мережі до середини 2009 року. А сам чорний список думаю не те що до кількох сотень тисяч - а навіть до 100 тисяч терміналів не дотягує.

Представьте, что отключили Вашу трубку. Можете жалобы писать, можете в суд подать, но Вы не сможете остаться без связи - Вы пойдете и купите новый белый телефон.

Ну и как это ударит по операторам? Карточка у Вас та же самая...

С высокой вероятностью, до того, как я пойду покупать новый белый телефон, я попробую подключиться к другому оператору.

Очевидно це буде Vodafone в якому ви працюватимете в роумінгу :-) ? В іншого великого українського оператора буде те саме - вже хто хто а вони один одного проконтролюють. Хоча б за відомим принципом - "Так не достанься ты никому" :-)

Как только станет ясно, что "другой" оператор игнорирует требование законодательства блокировать "серые" телефоны, то с высокой вероятностью у компетентных служб возникнет вопрос о приостановке его лицензии или же суровых штрафных санкциях. т.е. покупка "белого" телефона просто отложится на совсем небольшой срок...

+1

карточка может и поменяться, что нам стоит ...

 
 

  •  Home  •  Рынок  •  ИТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Сети  •  Безопасность  •  Наука  •  IoT