`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Тимур Ягофаров

Дзеркальні камери вже майже у минулому?

+33
голоса

Для більшості користувачів вже сьогодні більш ніж достатньо можливостей вбудованих камер смартфонів. Але все ж таки досі існує досить відчутний розрив між мобільною та навіть напівпрофесійною платформою.

У своєму виступі на бізнес-брифінгу, що відбувся нещодавно, глава Sony Semiconductor Solutions (SSS) Теруші Шимизу (Terushi Shimizu) заявив, що «нерухомі зображення [зі смартфонів] перевершать якість зображень, що отримуються з однооб'єктивних дзеркальних камер протягом наступних кількох років». За його оцінками, вже до 2024 року якість знімків зі смартфонів випередить фото з камер зі знімною оптикою.
Коли мобільна фотографія випередить дзеркальні камери?
Досягти необхідного покращення якості мобільного фото в Sony розраховують за допомогою кількох технологій, включаючи "квантове насичення" та вдосконалення обробки з використанням штучного інтелекту. Крім того, до 2024 року очікується подвоєння роздільної здатності сенсорів для мобільних камер. Але таке нарощування не є самоціллю. Річ у тому, що формування на базі подібних сенсорів пікселів зі збільшеними розмірами дозволяє застосовувати технології багатокадрової обробки, отримуючи в результаті знімки в режимі Super HDR, а також зумування, як комбінацію оптики, що складається, та алгоритмів ШІ.

Отримає суттєві покращення й режим знімання відео на смартфонах. Завдяки нарощуванню швидкості зчитування інформації з сенсорів наступного покоління з підтримкою роздільної здатності 8K буде реалізована технологія багатокадрової ШІ-обробки й для відео. В результаті відео також отримає підтримку режиму Super HDR.
Коли мобільна фотографія випередить дзеркальні камери?
Розкрив глава SSS й технологічні плани компанії з удосконалення сенсорів, а насамперед технологію дворівневих фототранзисторів. Вона дозволить вдвічі наростити експозицію кожного пікселя в порівнянні з сенсорами, що нині використовуються. А значить, суттєво покращиться якість знімків, зроблених в умовах недостатнього освітлення, розширивши динамічний діапазон та знизивши рівень шумів.

Зізнаюся, охоче повірив у цей прогноз Sony Semiconductor Solutions, оскільки він обґрунтований технологічно, та й сама компанія є визнаним лідером у цьому напрямі з ринковою часткою 42%. Через специфіку репортажного знімання, яким доводиться регулярно займатися, досі не можу відмовитися від використання напівпрофесійної камери, оскільки часто доводиться працювати при затемненні приміщення. Вона хоч і важко, але справляється зі зніманням доповідачів, тоді як смартфон вимагає в таких умовах багатокадрової обробки. Але це не виходить, якщо рухи людей досить швидкі. А так хотілося б не обтяжувати себе громіздкою апаратурою.

Ready, set, buy! Посібник для початківців - як придбати Copilot для Microsoft 365

+33
голоса

Напечатать Отправить другу

Читайте также

Я би повірив, але що вони обіцяють по оптиці? Хіба там нема обмежень?
Ну, і якщо маленька матриця у вумнфоні таке може, то більша матриця зможе більше... але для споживчого ринку непрофесійних рішень вумнофони справді кермують. Ну, крім підводної зйомки, ґґґ.
p.s. А ще збільшення! Як щодо збільшення у смартфонах?

У 2030 році збільшення буде комбінацією складаной оптиці та штучного інтелекту

Саме час брати "збільшення" в лапки.

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT