`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Досягнута швидкість передачі даних 301 Тбіт/с

0 
 

За повідомленням дослідників Астонського університету, ними досягнуто швидкості передачі даних 301 Тбіт/с за допомогою одного стандартного оптичного волокна. Цього вдалося досягти завдяки використанню нових діапазонів довжин хвиль, які ще не застосовуються у волоконно-оптичних системах.

До команди дослідників увійшли професор Владек Форісяк з Астонського інституту фотонних технологій і доктор Ян Філліпс. Вони працювали у співпраці з дослідниками з Національного інституту інформаційно-комунікаційних технологій (NICT) в Японії та Nokia Bell Labs у США.

Повідомляється, що для цього досягнення було розроблено нові пристрої, звані оптичними підсилювачами та оптичними еквалайзерами. Доктор Філліпс очолив розробку пристрою управління, або оптичного процесора, в Астонському університеті. Він сказав: "Загалом дані передавалися оптичним волокном, як під час підключення до Інтернету вдома або в офісі. Однак поряд із комерційно доступними C- і L-діапазонами ми використовували два додаткові спектральні діапазони, звані E- і S-діапазонами. Традиційно вони не були потрібні, оскільки C- і L-діапазони могли забезпечити необхідну пропускну здатність для задоволення потреб споживачів. Протягом останніх кількох років Астонський університет розробляв оптичні підсилювачі, що працюють в E-діапазоні, який примикає до C-діапазону в електромагнітному спектрі, але приблизно втричі ширший. До розробки нашого пристрою ніхто не міг належним чином емулювати канали E-діапазону контрольованим способом".

Професор Форісяк додав: "Збільшуючи пропускну здатність магістральної мережі, наш експеримент може призвести до значного поліпшення зв'язку для кінцевих користувачів. Це новаторське досягнення підкреслює найважливішу роль розвитку оптоволоконних технологій у революції комунікаційних мереж для більш швидкого та надійного передавання даних. Збільшення пропускної здатності системи завдяки використанню більшої кількості доступного спектра - не тільки традиційного C-діапазону, а й інших діапазонів, таких як L, S, а тепер і E-діапазону - може допомогти знизити вартість надання цієї смуги пропускання".

Зазначається, що це також "більш екологічне рішення", ніж розгортання більшої кількості нових волокон і кабелів, оскільки воно дає змогу більш ефективно використовувати наявну волоконно-оптичну мережу, збільшуючи її пропускну спроможність для передання даних та подовжуючи термін її служби та комерційну цінність.

Результати експерименту були опубліковані Інститутом інженерії та технологій (IET) і представлені як доповідь на Європейській конференції з оптичного зв'язку (ECOC).

Ready, set, buy! Посібник для початківців - як придбати Copilot для Microsoft 365

0 
 

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT