`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

DJI Zenmuse L2 підвищує точність, ефективність і надійність збору 3D-даних

0 
 

DJI Zenmuse L2 підвищує точність, ефективність і надійність збору 3D-даних

Компанія DJI представила DJI Zenmuse L2 - високоінтегровану LiDAR-систему, створену на основі моделі Zenmuse L1. Завдяки поліпшеній RGB-камері, модернізованому модулю LiDAR і підвищеній точності, будь-який фахівець підприємства, оснащений платформою DJI Matrice 300 RTK або DJI Matrice 350 RTK, зможе скористатися перевагами точнішого, ефективнішого і надійнішого збору 3D-даних. Крім того, при використанні з DJI Terra це готове рішення для збору 3D-даних і високоточної постобробки.

"DJI Zenmuse L2 знаменує собою нову еру в галузі збору 3D-даних", - говорить Христина Чжан, старший директор з корпоративної стратегії компанії DJI. "Три роки тому компанія DJI представила надійну та економічно ефективну систему LiDAR для повітряних платформ, які використовуються землевпорядниками, інспекторами електромереж, фахівцями лісового господарства тощо. Дані, отримані з повітря, мають першорядне значення для отримання 3D-даних у режимі реального часу, ефективної фіксації деталей складних конструкцій і створення високоточних реконструйованих моделей. Прагнучи сприяти розвитку промисловості у всіх її вертикалях, ми продовжуємо розв'язувати проблеми користувачів за допомогою технічних інновацій, змінюючи продуктивність праці в галузі".

За допомогою технології повітряного LiDAR фахівці в галузі землеустрою, картографії, електроінспекції, лісового господарства та управління інфраструктурою можуть за короткий час отримати великомасштабну тривимірну просторову інформацію. Порівняно з традиційною технологією ручних вимірювань це дає змогу значно знизити робоче навантаження, скоротити час польових вимірювань і підвищити ефективність виявлення.

Нова модель Zenmuse L2 об'єднує в собі LiDAR, систему IMU власної розробки DJI, камеру 4/3 CMOS RGB і тривісний кардан, що під час використання з дронами DJI Matrice 300 RTK або Matrice 350 RTK забезпечує точний, ефективний і надійний збір даних.

Високоточна система IMU власної розробки DJI була значно вдосконалена і готова до роботи одразу після увімкнення, що дає змогу оптимізувати роботу в польових умовах. У поєднанні з системою RTK-позиціонування дрона для об'єднання даних під час постобробки Zenmuse L2 отримує високоточну, абсолютну інформацію про становище, швидкість та орієнтацію.

Крім того, поліпшена адаптація системи IMU до умов навколишнього середовища підвищує надійність і точність роботи.

Порівняно з попередником Zenmuse L1 дальність виявлення Zenmuse L2 збільшилася на 30% і становить 250 м за 10% відбивної здатності та освітленості 100 тис. люкс і до 450 м за 50% відбивної здатності та освітленості 0 люкс. Типова робоча висота тепер збільшується до 150 м, що значно підвищує безпеку та ефективність роботи.

Завдяки зменшеному розміру плями 4×12 см @100 м, що становить лише п'яту частину від розміру плями Zenmuse L1, Zenmuse L2 не тільки виявляє дрібніші об'єкти з більшою деталізацією, створюючи точніші цифрові моделі рельєфу (ЦМР), а й підтримує п'ять повернень, даючи змогу проникати крізь густішу рослинність і захоплювати більше точок під листям.

У режимах одиничного і багаторазового повернення Zenmuse L2 може досягати максимальної швидкості передавання хмари точок 240 000 точок на секунду, що дає змогу отримати більше даних хмари точок за певний проміжок часу.

У картографічній RGB-камері з матрицею 4/3 CMOS з механічним затвором і збільшеним до 3,3 мкм розміром пікселя ефективне число пікселів досягло 20 Мп. Це дало змогу значно поліпшити загальну якість зображення, а також отримати більш насичені кольорові деталі хмари точок. Мінімальний інтервал між знімками скоротився до 0,7 секунди, а кількість спрацьовувань затвора картографічної камери досягає 200 000 разів, що ще більше знижує експлуатаційні витрати. Якщо збір хмари точок не потрібен, RGB-камера може продовжувати фото- і відеознімання або збирати зображення для картографування у видимому світлі.

При підключенні до флагманського RTK-пристрою Matrice 350 компанії DJI підвищується ефективність роботи: за один політ можна зібрати як хмару точок LiDAR, так і RGB-дані з території 2,5 км.

За типової робочої висоти 150 м 3D-модель хмари точок Zenmuse L2 має точність за висотою 4 см і за площиною 5 см, що відповідає вимогам високоточного знімання місцевості в масштабі 1:500.

У процесі роботи використовується програма DJI Pilot 2, що підтримує три режими відображення - RGB, хмара точок та хмара точок/RGB side-by-side, що дає змогу представити результати роботи в інтуїтивно зрозумілому вигляді.

Активація функції RNG (Laser Rangefinder) дає змогу отримати інформацію про відстань між модулем LiDAR і об'єктом у центрі FOV, що підвищує безпеку польоту. Також підтримуються чотири режими розфарбовування хмари точок у реальному часі - відбивна здатність, висота, відстань і RGB. Крім того, оператори можуть швидко переглянути записану 3D-модель хмари точок, щоб у реальному часі відстежувати хід робіт.

За допомогою DJI Pilot 2 камера Zenmuse L2 може автоматично генерувати звіти про якість роботи на маршруті після виконання завдань з функціями відтворення і склеювання хмари точок. Результати хмари точок можна швидко переглянути на робочому майданчику, а в разі відхилення від норми можна повторити знімання, щоб уникнути повторних виїздів.

За допомогою DJI Terra камера Zenmuse L2 забезпечує ефективну і надійну постобробку хмари точок у режимі "одного вікна". Після визначення траєкторії руху хмари точок і оптимізації її точності одним клацанням миші можна згенерувати тривимірну хмару точок у стандартному форматі. Потім точки на місцевості класифікуються, і DJI Terra створює цифрову модель рельєфу (ЦМР). Для аналізу отриманих результатів можна використовувати функції контролю точності та інспекції.

Під час використання для топографічного знімання Zenmuse L2 дає змогу швидко скласти карту великої площі, допомагаючи операторам виконувати топографічні знімання не тільки швидко, а й, що особливо важливо, точно.

Після збору вихідних даних хмари точок можуть бути автоматично оброблені для отримання безлічі результатів, як-от 3D-хмара точок у стандартному форматі, DEM (цифрові моделі рельєфу) і використані для подальших вимірювань.

Для фахівців лісового господарства LiDAR Zenmuse L2 може проникати крізь полог. Такі характеристики, як ширина крони, висота дерев, можуть бути проаналізовані для динамічного спостереження за ростом рослин.

В електротехнічній галузі завжди було складно використовувати метод фотограмметрії для реконструкції ліній і компонентів. Тепер, за допомогою Zenmuse L2, можна ефективно збирати дані хмари точок. Фахівці з обстеження можуть також вимірювати відстань між рослинністю і лініями електропередачі, щоб виявити потенційні ризики, або планувати автоматичні інспекції на основі даних хмари точок.

Повідомляється, що DJI Zenmuse L2 буде доступний для придбання на сайті store.dji.com та у дилерів DJI Enterprise найближчим часом.

Ready, set, buy! Посібник для початківців - як придбати Copilot для Microsoft 365

0 
 

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT