Технологія ISOCELL Zoom Anyplace дає змогу автоматично відстежувати об'єкт під час відеознімання

30 октябрь, 2023 - 13:35

Технологія ISOCELL Zoom Anyplace дає змогу автоматично відстежувати об'єкт під час відеознімання

Представлена Samsung відеофункція - ISOCELL Zoom Anyplace - надає користувачам більше свободи та творчості при зніманні на смартфон. Завдяки новому рішенню для 200-Мп датчиків зображення користувач може вибрати потрібний об'єкт, а камера автоматично відстежить його і зніме. Досі користувачам доводилося самостійно фокусуватися на рухомому об'єкті під час знімання відео. Але завдяки ISOCELL Zoom Anyplace і рушію Qualcomm AI камера швидко знаходить рухомий об'єкт, відстежує його і слідує за ним, не упускаючи під час знімання. Зазначається, що навіть швидко рухомі об'єкти не виходять за межі екрана. Крім того, відео можна знімати з меншим тремтінням екрана.

Ця функція поширюється і на збільшені ділянки з високою роздільною здатністю, завдяки можливості ремозаїки в реальному часі. ISOCELL Zoom Anyplace бере на себе вирішення завдань, пов'язаних з відстеженням рухомих об'єктів під час відеознімання, і користувач може просто насолоджуватися тим, що відбувається перед ним.

Раніше, якщо користувач знімав повноекранне відео, а потім збільшував масштаб об'єкта, то збільшена ділянка страждала від низької якості відео. Тепер же ISOCELL Zoom Anyplace дає змогу одночасно знімати на відео повне поле зору і збільшені ділянки. Крім того, можна одночасно знімати й повноекранну, і збільшену ділянки зі збереженням високої роздільної здатності.

Можливість одночасної повноекранного знімання і знімання укрупненим планом розкриває творчий потенціал, даючи змогу записувати одну сцену різними способами. В результаті автори можуть знімати з більшої кількості ракурсів, причому робити це більш вільно і динамічно. Навіть якщо обраний об'єкт знаходиться на краю екрана, користувач може наблизити його, не змінюючи кута повномасштабного знімання. Іншими словами, користувач може змінювати масштаб практично як завгодно. Якщо потрібно почати знімання з наближенням об'єкта, а потім зменшити масштаб, то це можливо. Якщо ж потрібно зробити зворотне, то це теж можливо. Функції дають змогу розширити діапазон художніх можливостей під час знімання, що підвищує загальний рівень комфорту користувача.

Завдяки внутрішньосенсорному зуму, розробленому компанією Tetra2pixel, користувачам також не потрібно бути виборчими через обмеження щодо зуму. Раніше при використанні цифрового зуму при 4-кратному збільшенні центральної області інтересу (ROI) в режимі підсумовування 12,5 Мп теоретично виходило зображення з роздільною здатністю 0,78 Мп (12,5 Мп/16). Однак під час використання внутрішньосенсорного зуму обрана область для збільшення вибирається з усього діапазону і ремозаїзується, що дає змогу матриці зберегти вихідну роздільну здатність 12,5 Мп і зробити відеознімання набагато яскравішим. Раніше при збільшенні масштабу в 3 рази та більше камери перемикалися з режиму wide в tele, що призводило до зміни якості зображення і кута огляду. Однак 200-Мп ширококутна камера може плавно збільшувати зображення у 2 і навіть 4 рази без зниження роздільної здатності. Завдяки такій стабільній якості користувачі можуть насолоджуватися реалістичним зніманням.

На додаток до Zoom Anyplace, що орієнтується на відео, Samsung представила технологію End-to-End (E2E) AI Remosaic для захоплення зображень. Наразі обробка зображень після знімання на 200-Мп датчику виконується таким чином: виведення сирих даних відбувається до ремозаїки, яка потім призводить до обробки сигналу зображення (ISP) і завершується виведенням зображення у форматі JPEG. У цьому процесі всі етапи відбуваються послідовно.

Технологія ISOCELL Zoom Anyplace дає змогу автоматично відстежувати об'єкт під час відеознімання

E2E AI Remosaic покращує цей процес, даючи змогу виконувати ремозаїку та ISP одночасно. Іншими словами, E2E AI Remosaic бере процес, який відбувається послідовно, і робить його паралельним, скорочуючи тим самим час затримки ремозаїки до половини. У підсумку час обробки зображення в цілому прискорюється, що дає змогу скоротити час знімання 200 Мп зображень і підвищити їхню якість. Користувачі зможуть швидше робити та перевіряти фотографії, і якість зображення буде рідше погіршуватися через втрату даних, викликаних затримками. Завдяки цьому зроблені фотографії матимуть більш насичені деталі та кольори.