`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Александр Пацай

Private Cloud Compute

02
голоса

AI у текстах та картинках – це круто, звичайно, і треба віддати належне Apple за застосування цих алгоритмів у практичних та зрозумілих сценаріях. Але, як це часто буває з Apple, треба буде дочекатися реальної реалізації та подивитися, наскільки це дійсно добре працюватиме. Як відрізняються туризм та еміграція, так і відполіроване демо може відрізнятись від реальної роботи на реальному устрої.

Але мене у всій цій історії з Apple Intelligence найбільше зацікавила Apple Private Cloud Compute – технологія, яка має забезпечити обробку даних користувача на сервері, у разі, коли потрібно більше потужності, ніж може забезпечити сам пристрій.

Для непідготовленого користувача це може звучати круто та фантастично, для досвідченого експерта з безпеки це може звучати як жахливий сценарій. (Як ми знаємо, необережні анонси AI-шних функцій типу того ж Recall від Microsoft можуть призводити до паніки та наступного відкату від обіцянок увімкнути функцію за умовчанням).

У випадку з Private Cloud Compute (PCC) Apple обіцяє, що все це відбуватиметься у власних дата-центрах компанії, на власних серверах компанії, побудованих на чіпах компанії, та з використанням власної операційної системи. (Потенційно це має запобігти навіть теоретичній можливості шпигунського зараження серверів на виробництві, як колись писала Bloomberg. Нагадаю, що ця інформація так і не отримала офіційного підтвердження та доказів). Звернення до такого PCC відбуватиметься лише з прямого дозволу користувача. Apple обіцяє, що персонал дата-центрів не матиме доступу до даних, а вся передача даних ретельно загорнута у криптографічні протоколи. Крім цього, Apple пообіцяла зробити образи програмного забезпечення доступними для дослідників безпеки. Більш детальний опис процесу Apple опублікувала у себе на сайті.

Подивимося, як на це відреагують користувачі, які здебільшого до ШІ ставляться поки що насторожено.

Private Cloud Compute

Новостворені Сили Безпілотних Систем потребують 140 ноутбуків, триває збір

02
голоса

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT