`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Андрій Тищенко

Показове споживання

Навіть війна не змогла поламати потяг до показового (демонстративного) споживання тих, хто живе «на чужі»: державних банків, міністерських структур, комунальних підприємств.

Показове споживання – не просто купівля товарів та послуг «бо можу», це свідоме пускання пилу в очі. Гаразд би все обмежувалося luxury goods персонального попиту тих, хто може собі їх дозволити і хоче хизуватися цим перед оточуючими.

«Розпорядники чужого» купують усе найдорожче та «найкраще», коли йдеться про звичайнi інструменти для роботи. Включаючи сервери та сховища.

Вже нудить вiд тендерів на публічних майданчиках, з їхніми надмірними забаганками та втратою зв'язку з реальністю. Свято за наш з вами (платників податків) рахунок інших позивів не викликає.

Звiсно, поламати звичку витрачати не зароблене ми не в змозі. Все, що ми можемо – це «триматися подалі від торфяних боліт».

Тримаємось і вам того бажаємо.

Ready, set, buy! Посібник для початківців - як придбати Copilot для Microsoft 365

+22
голоса

Напечатать Отправить другу

Читайте также

Я ми легко звикаємо до хорошого: раніше просто не було відкритих тендерів на публічних майданчиках :-(

Все залежить від того, що саме ви вважаєте "хорошим".

Усі все бачать - це добре. Але зробити нічого не можуть.

Угоди документовані – це добре. Оборудки так само навчились маскуватись товщею кваліфікаційних вимог- комар носа не підточить.

Журнал транзакцій пам'ятає все - це добре. Але жодної компанії з негативним шлейфом та купою порушень у минулому це не заважає йти до "успіху" знов i знов.

Прозорість та відкритість має вести до дерегуляції. На практиці тендери нахабно обростають захисними бар'єрами для чужих.

Раніше гроші пиляли тихо. Зараз пиляють на очах, зухвало, із залученням величезного штату спеціально найнятих співробітників. Єдине призначення тендерних комітетів у замовників та виконавців – плодити безглузду документацію.

Найбільший гріх Прозорро – у тому, що імітація легалізується як один із стовпів економічної активності соціопаразитів. Перевіряючі перевіряють закупівельникiв, які стежать за правильним забрудненням паперу та відсікають неправильних постачальників за неналежне заповнення паперів.

Так і працюємо, з нульовим коефіцієнтом корисної дії. Зате прозоро.

А що ж треба зробити?
Чи можливо якось налагодити ту ж саму ПРОЗОРРО? Сама ж по собі ідея дуже гарна та проста.

Як зняти ті барьєри?

На ваш погляд. Враховуючи ваш досвід.
Тому що якось все сумно (

На жаль, майданчик для держзакупівель не робить їх ані прозорими ані позбавленими впливу інтересантів. Корупціонери давно навчились загортати оборудки в прийнятний формат, з дотриманням процедур. Ми, пересічні, сприймаємо Прозорро як «журнал транзакцій», нічого зробити не можемо, але сподіваємось, що нащадки зможуть. Ділки використовують відкриту документацію як дошку з обміну досвідом - які ще кваліфікаційні умови та технічні капкани розставити, щоб не пройшли чужинці. Сьогодні їм заборонять вимагати (необовʼязкові) сертифікати, а завтра вони вигадають ще щось. Вам краще не дивитись на списки довідок, що вони вимагають. Фантазія в них ого-го.

Ілюзій подолати цей безлад за допомогою контролюючих органів немає. Це наслідок роздутої держави і закінчиться тільки тоді, коли держава стане компактною. В даному випадку - коли будут різко скорочені штати міністерств, відомств і їхні бюджети на капітальні витрати. Не потрібні їм сервери та сховища. Нехай купують хмарні сервіси - вже доцільніше.

Є ще один наслідок. Держава своїм прикладом дезорієнтує приватний бізнес. Замість продуктивної роботи, нарощування галузевоі експертизи, компанії наймають перевіряючих, закупників, юристів, секретарів тощо - супроводжуючий персонал. Всі заповнюють папери, перевіряють один одного, імітують конкурентне середовище. По факту, «один з сошкою, семеро з ложкою». Приватні компанії копіюють найгірші практики держави і внаслідок цього втрачають мобільність, риночний нюх, інноваційність.

Карго-культ, у чистому вигляді.

Ліки відомі: дерегуляція, приватизація, зменшення фіскального відсотку, перегляд місця і ролі держустанов на економічній мапі.

Андрію, а можна якийсь певний приклад такої закупівлі? Дякую

Недавній приклад, тендер КП Харківводоканал на два сервери Supermicro.
Хотіли витратити майже два мільйони.

Спитав їх напряму, чи варті затребувані ними сертифікати переплати у півтора рази?

Відповіли, що отримати сертифікати може будь-хто, що вони проаналізували аналогічні закупівлі і дійшли висновку, що на ринку багато компаній, які мають відповідні сертифікати і дискримінації немає. А сертифікати хотіли персоналізовані, не Supermicro, а на постачальника:

Розділ ІV. ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЩО МАЄ НАДАТИ УЧАСНИК

4.2. Копію сертифікату ISO 14001:2015 «Системи екологiчного менеджментy. Вимоги та настанови щодо застосування».
4.2.1 Копію сертифікату ДСТУ ISO 9001:2015 (ISO 9001:2015, IDT) «Системи управлiння якiстю. Вимоги».
4.2.3 Копію сертифікату ДСТУ ISO/IEC 27001:2013 «Інформаційні технології. Методи захисту. Системи менеджменту інформаційної безпеки. Вимоги»

Цей тендер, до речі, було скасовано.

Але багато подібних відбулись як заплановано. Ось цей, наприклад, з подвійною переплатою https://nashigroshi.org/2023/01/31/oblenerho-boyka-khoche-vid-postachal-...

А ось як гульнув Ощад в цьому березні
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-02-10-013244-a

Два Netapp + дві полиці до двох старих СЗД на $35M
Аксакали кажуть, ще пошукати треба центробанкі країн, де доречні системи такого рівня. Але ж це Ощад, який регулярно оновлює парк на нове і йому начхати на воєнний стан, міркування про доцільність та ін. «Купую - бо можу».

ну це звичайна корупція. де ж тут технологічні забаганки?

Два з половиною Нетаппа за $35М не є «надмірною забаганкою»?

ОК, спостерігаємо далі.

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT