`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Презентовано чипи Core Ultra, які виробляються за техпроцесом Intel 4 та націлені на АІ

+11
голос

Intel представила чипи Core Ultra з прицілом на АІ, які виробляються за техпроцесом Intel 4
Intel на спеціальному заході «AI Everywhere» анонсувала нове сімейство мобільних процесорів Intel Core Ultra, які є першими процесорами, виготовленими за найсучаснішим виробничим технологічним процесом компанії Intel 4.

Цього року виробник мікросхем розповідав про своє бачення АІ, прагнучи скористатися ажіотажем навколо ChatGPT та інших генеративних моделей, які, на думку багатьох, мають величезний потенціал для зміни способу життя і роботи людей. Intel вважає, що може зіграти ключову роль у тому, щоб АІ став мейнстрімом, і прагне надати розробникам можливість впроваджувати цю технологію в усі сфери нашого життя.

Як заявляє виробник, новий процесор Intel Core Ultra - це чіп, який дозволить запускати АІ локально на персональних комп’ютерах і в периферійних локаціях. Вважається, що він являє собою найбільшу архітектурну зміну компанії за останні 40 років, завдяки покращенню обчислювальних можливостей процесора, графіки, потужності та часу автономної роботи, а також абсолютно новим функціям штучного інтелекту.

Це перший клієнтський прискорювач АІ від Intel, який являє собою нейронний процесор (NPU), що забезпечує в 2,5 рази кращу енергоефективність для робочих навантажень штучного інтелекту, ніж чіпи попередніх поколінь.

Intel заявила, що чіпи Intel Core Ultra підтримуватимуть «кілька сотень додатків зі штучним інтелектом», які можна буде запускати локально на комп’ютерах. Для цього компанія уклала партнерство з більш ніж 100 компаніями-розробниками програмного забезпечення для співпраці над низкою «творчих, продуктивних і цікавих додатків», які змінять досвід роботи на ПК. Наприклад, творці контенту отримають вигоду від 40% кращої продуктивності при використанні програмного забезпечення Adobe Premiere Pro від у порівнянні з іншими типами кремнію.

Загалом, Intel Core Ultra забезпечить високу продуктивність штучного інтелекту на більш ніж 230 різних ноутбуках і настільних комп’ютерах до наступного року, заявили в компанії. Це, як вважається, може вдихнути новий поштовх у ринок ПК, який перебуває в стані занепаду з моменту спаду пандемії COVID-19. За прогнозом Intel  «системи зі штучним інтелектом» становитимуть 80% усіх продажів ПК до 2028 року.

"Meteor Lake" - це перший повністю дезагрегований процесор Intel, у якому численні компоненти розбито на чиплети, виготовлені на різних технологічних вузлах, що мають оптимальну питому продуктивність/ват, що відповідає компоненту. Усі вони об'єднані технологією пакування Intel Foveros (еволюція багаточипових модулів з упором на зниження міжчипових затримок до рівня, який можна порівняти з компонентами монолітного чипа). У "Meteor Lake" також представлено трирівневу гетерогенну архітектуру процесорів із появою острівних процесорних ядер із низьким енергоспоживанням.
Intel представила чипи Core Ultra з прицілом на АІ, які виробляються за техпроцесом Intel 4
Лінійка мобільних процесорів Intel ділиться на U-сегмент, орієнтований на тонкі та легкі ультрапортативні пристрої, і H-сегмент, призначений для ноутбуків звичайної товщини. На старті продажів процесори Core Ultra H-сегмента і U-сегмента співіснуватимуть із моделями P-сегмента із серії Core 13-го покоління "Raptor Lake", а також із підготовлюваним до випуску Core 14-го покоління "Raptor Lake Refresh" HX-сегмента. P-сегмент розташовується між U- і H-сегментами, орієнтуючись на клас пристроїв, які повинні бути або тонкими та легкими ноутбуками, або високопродуктивними ультрапортативними пристроями. HX-сегмент призначений для високопродуктивних ігрових ноутбуків і мобільних робочих станцій.
Intel представила чипи Core Ultra з прицілом на АІ, які виробляються за техпроцесом Intel 4
У таблиці представлено короткий огляд SKU U-сегмента Core Ultra порівняно з SKU U-сегмента 13-го покоління Core "Raptor Lake", які зараз присутні на ринку і будуть поступово виводитися з нього протягом 2024 року. Чипи U-сегмента засновані на корпусі UP4 (тип-4) "Meteor Lake", який призначений для компактної друкованої плати та меншої висоти по осі Z. У цьому чіпі використовується менша обчислювальна плитка з конфігурацією процесорних ядер 2P+8E, 12 МБ загального кешу L3; і менша графічна плитка, яка використовує зменшений iGPU, що має лише 4 ядра Xe з 64 EU (512 уніфікованих шейдерів). Плитка SoC не змінилася порівняно з пакуванням H-сегмента (UP3/type-3), проте плитка вводу/виводу зменшена для скороченого числа ліній PCIe.
Intel представила чипи Core Ultra з прицілом на АІ, які виробляються за техпроцесом Intel 4
На самому верху знаходиться Core Ultra 7 165U, який максимально використовує пакет UP4, даючи змогу залучити всі 12 ядер - 2 P-ядра "Redwood Cove", 8 E-ядер "Crestmont" в обчислювальній плитці та 2 острівних ядра "Crestmont" з низьким енергоспоживанням, розташованих у плитці SoC. Ядра P розганяються до 4,9 ГГц, а ядра E - до 3,8 ГГц. iGPU розганяється до 2,0 ГГц. Базова потужність процесора становить 15 Вт, а максимальна турбопотужність - 57 Вт. Intel готує до випуску набагато більш малопотужний варіант цього чіпа - Core Ultra 7 164U, який зберігає конфігурацію ядер, дещо меншу максимальну частоту P-ядер 4,8 ГГц і меншу частоту iGPU 1,8 ГГц, але водночас має разючу базову потужність 9 Вт за максимальної турбопотужності 30 Вт. Це пояснюється не тільки нижчими тактовими частотами, а й агресивнішим профілем управління живленням.

На сходинку нижче розташований Core Ultra 7 155U, який має ту саму конфігурацію ядер, що і 165U і прийдешній 164U, але нижчі тактові частоти: ядра P розганяються до 4,8 ГГц, ядра E - до 3,8 ГГц, а iGPU - до 1,95 ГГц. Цей процесор має ті ж значення базової потужності 15 Вт і турбопотужності 57 Вт, що і 165U. А ось Core Ultra 7 134U зберігає максимальну конфігурацію ядер для пакета UP4, але ще більше знижує тактові частоти до 4,4 ГГц із максимальним збільшенням частоти P-ядер, 3,6 ГГц із максимальним збільшенням частоти E-ядер і 1,75 ГГц із максимальним збільшенням частоти iGPU; але з тими самими агресивними показниками потужності, що і 164U, - 9 Вт базової та 30 Вт турбо. Очікується, що 164U і 134U з'являться в продажу в 1 кварталі 2024 року, на відміну від інших, які доступні вже зараз. Ці два чипи не мають звичайного інтерфейсу пам'яті DDR5 і обмежені типом пам'яті LPDDR5X-6400.

Розташовані на сходинку нижче моделі, які, як очікується, стануть бестселерами через їхню середню ринкову ціну. Core Ultra 5 135U має ідентичну з моделями Core 7 конфігурацію ядер: 2P+8E+2LP, але нижчі тактові частоти - 4,4 ГГц P-core boost, 3,6 ГГц E-core boost і 1,9 ГГц iGPU boost; а також 15 Вт базової та 57 Вт турбопотужності. На сходинку нижче знаходиться Core Ultra 5 125U, що працює на 100 МГц нижче.

У H-сегменті Intel переходить на більший пакет UP3 (тип-3), який оснащений більшою обчислювальною плиткою, що містить максимум 6 ядер P "Redwood Cove", максимум 8 ядер E "Crestmont" і 24 МБ загального кешу L3. У комплект також входить більша графічна плитка з 8 ядрами Xe і 128 EU, або 1024 уніфікованих шейдери. Плитка SoC залишається незмінною, але плитка вводу/виводу стала більшою, з більшою кількістю інтерфейсів SerDes, які можна конфігурувати як більшу кількість ліній PCIe.

На старті Core Ultra 7 165H є найшвидшим процесором із цієї серії, що максимально використовує всі компоненти, присутні в чипі. Він має конфігурацію 6P+8E+2LP з максимальною частотою P-ядер 5,0 ГГц, максимальною частотою E-ядер 3,8 ГГц, повними 24 МБ кешу L3, усіма 8 ядрами Xe і частотою iGPU 2,3 ГГц. Базова потужність процесора становить 28 Вт, а максимальна турбопотужність налаштовується в діапазоні від 64 Вт до 115 Вт (останній варіант - вибір OEM-виробника). У першому кварталі 2024 року Intel планує випустити ще швидшу модель - Core Ultra 9 185H: максимальна частота P-ядер 5,10 ГГц, E-ядер 3,8 ГГц, iGPU 2,35 ГГц, максимальна турбопотужність 115 Вт за базової 45 Вт. Для використання цього чіпа розробникам ноутбуків знадобиться блок живлення потужністю 115 Вт.

Core Ultra 7 155H розташовується на сходинку нижче 165H. Частота P-ядер підвищується до 4,8 ГГц (це на 200 МГц нижче, ніж у 165H), а частота E-ядер залишається незмінною - 3,8 ГГц. Частота iGPU збільшується до 2,25 ГГц. Як і у 165H, базова потужність становить 28 Вт, а турбопотужність налаштовується в діапазоні 64 Вт або 115 Вт. У моделях 165H і 155H опціональний режим турбопотужності 115 Вт забезпечує вищу частоту форсування, але вимагає від OEM-виробників використання потужнішого VRM і рішення для охолодження.

У Core Ultra 5 H-серії обчислювальна плитка має 4 ядра P, 8 ядер E і 18 МБ загального кешу L3 (завдяки відключенню двох ядер P і блоків кешу L3 плитка фізично не менша, ніж у 165H). У графічній плитці залучені 7 з 8 ядер Xe, що становить 112 EU або 896 об'єднаних шейдерів. Частота прискорення P-ядер Core Ultra 5 135H становить 4,6 ГГц, а частота прискорення E-ядер - 3,6 ГГц. iGPU розганяється до 2,2 ГГц. Core Ultra 5 125H, навпаки, має на 100 МГц нижчу частоту P-ядер, зберігаючи при цьому всі інші характеристики 135H. Базова потужність обох чіпів становить 28 Вт, а максимальна турбопотужність налаштовується за вибором виробника - 64 Вт або 115 Вт.
Intel представила чипи Core Ultra з прицілом на АІ, які виробляються за техпроцесом Intel 4
У всіх моделях процесорів, незалежно від їхнього сегмента, Intel залучає свій NPU 3-го покоління з двома NCE (нейронними обчислювальними процесорами). Intel не назвала показник TOPS (teraOPS) для NPU, але вказала продуктивність AI загалом для топової моделі процесора, яка становить 34 TOPS.

Ready, set, buy! Посібник для початківців - як придбати Copilot для Microsoft 365

+11
голос

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT