`

СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Чи використовує ваша компанія ChatGPT в роботі?

BEST CIO

Определение наиболее профессиональных ИТ-управленцев, лидеров и экспертов в своих отраслях

Человек года

Кто внес наибольший вклад в развитие украинского ИТ-рынка.

Продукт года

Награды «Продукт года» еженедельника «Компьютерное обозрение» за наиболее выдающиеся ИТ-товары

 

Gartner: витрати кінцевих користувачів публічних хмар у світі перевищать 675 млрд дол. у 2024 році

0 
 

Надійний тил

Згідно з останнім прогнозом Gartner, витрати кінцевих користувачів на публічні хмарні сервіси у світі зростуть на 20,4% і складуть 675,4 мільярда доларів у 2024 році порівняно з 561 мільярдом доларів у 2023 році. Це зростання зумовлене генеративним штучним інтелектом та модернізацією додатків.

«Подальше зростання витрат на публічні хмарні сервіси, яке ми очікуємо, значною мірою пов’язане з GenAI завдяки постійному створенню універсальних базових моделей і нарощуванню масштабів надання додатків з підтримкою GenAI, - зазначив Сід Наг (Sid Nag), віце-президент-аналітик компанії Gartner. - Завдяки такому постійному зростанню ми очікуємо, що витрати користувачів на публічні хмарні сервіси перевищать позначку в один трильйон доларів ще до кінця цього десятиліття».

Очікується, що у 2024 році всі сегменти хмарного ринку будуть зростати. За прогнозами, найбільші витрати кінцевих користувачів спостерігатимуться в сегменті IaaS - на 25,6% та PaaS - на 20,6%.

«IaaS продовжує демонструвати високі темпи зростання, що є відображенням революції GenAI, яка зараз відбувається, - заявив Наг. - Потреба в інфраструктурі для навчання моделей AI, виведення висновків і точного налаштування тільки зростає і буде продовжувати зростати в геометричній прогресії, що безпосередньо впливає на споживання IaaS».

Хоча послуги хмарної інфраструктури та платформи демонструють найвищі темпи зростання витрат, SaaS залишається найбільшим сегментом хмарного ринку з погляду витрат кінцевих користувачів. За прогнозами, витрати на SaaS зростуть на 20% і складуть 247,2 мільярда доларів у 2024 році.

«Витрати на SaaS обумовлені модернізацією додатків незалежними постачальниками програмного забезпечення для роботи в моделі споживання на основі SaaS, - резюмував Наг. - Організації продовжують збільшувати використання хмарних технологій для конкретних випадків використання, таких як штучний інтелект, машинне навчання, інтернет речей та великі дані, що стимулює зростання SaaS».

Ready, set, buy! Посібник для початківців - як придбати Copilot для Microsoft 365

0 
 

Напечатать Отправить другу

Читайте также

 

Ukraine

 

  •  Home  •  Ринок  •  IТ-директор  •  CloudComputing  •  Hard  •  Soft  •  Мережі  •  Безпека  •  Наука  •  IoT